Bár sajnos egyetlen magyar olimpiai indulónk, azaz sem a ferencvárosi Gál Róbert, sem a KSI SE-s Szarka Krisztina nem kapott meghívást az athéni olimpiai tesztversenyre, azért magyar szempontból így is tartogatott némi izgalmat a görög esemény.
A decemberben szabadkártyát kapó KSI SE-s Szarka Krisztina elsôként felemás korláton bizonyíthat majd az athéni olimpián (Fotó: Meggyesi Bálint)
A decemberben szabadkártyát kapó KSI SE-s Szarka Krisztina elsôként felemás korláton bizonyíthat majd az athéni olimpián (Fotó: Meggyesi Bálint)
A több mint egyhetes viadal keretében, pénteken tartották meg ugyanis a sorsolást az augusztusi viadalokra, amelyből kiderül, hogy versenyzőink mely csoportban és mely szereken kezdik majd meg az olimpiai küzdelmeket. Gál Róbert a négyes mixelt (azok a tornászok, amelyek nem csapattal kerültek ki a játékokra) csoportba került, amely a francia, a román, az olasz, a kanadai válogatott és a kettes vegyes csoport társaságában elsőként kezdheti meg a versenyt – méghozzá nyújtón! "Bár nem sokat nyújtóztam még az idén, azt hiszem, nem okoz majd gondot ez a szer, különösebben nem is félek tőle – mondta Gál Róbert. – Sőt meglehet, pont jól jön majd, hogy nem talajon kezdek, hiszen így lesz időm megnyugodni és bemelegedni az egyik fontos szeremre. A sérülésem miatt egy kissé még el vagyok maradva a felkészüléssel, de a lyoni Világkupa-viadalon látottak megnyugtattak, hiszen rengeteg volt a rontás, és kiderült: a többiek sincsenek csúcsformában." A nőknél Szarka Krisztina a hármas vegyes csoport tagjaként (itt versenyez majd egyébként az üzbég Okszana Csuszovityina is) a francia, a brazil és a spanyol csapattal az utolsó körben léphet majd a pódiumra, és felemás korláton mutathatja be első olimpiai gyakorlatát. "Igazából nekem mindegy volt, hogy melyik szeren kezdek – mondta Szarka Krisztina. – Így a sorsolás után azt mondom, örülök, hogy elsőre túljutok a felemás korláton, mert talán ez az a szer, amelyet nem szeretek túlzottan. Most az a legfontosabb, hogy haladjak a munkával, sajnos az év elején több betegségen is átestem, a mandulámat is kivették, így egy kicsit le vagyok maradva a felkészülési tervhez képest. De azt hiszem, elegendő időnk van rá, hogy megfelelően felkészüljünk az olimpiára."
Olimpiai tesztverseny, Athén Férfiak. Egyéni összetett: 1. Murata Kenszuke (japán) 56.499, 2. Gyevjatovszkij (orosz) 56.011, 3. Jang Tae Jung (dél-koreai) 55.698, 4. Martinez (spanyol) 55.661, 5. Artyemev (amerikai) 55.547, 6. Maree (francia) 55.485 Nők. Csapat: 1. Oroszország (Natalja Zigansina, Anna Pavlova, Lejszira Dabdrahmanova, Marija Krjucskova, Ljudmilla Jejova) 111.970, 2. Kína (Kang Hszin, Li Ja, Vang Tian-tien, Fan Cse) 110.460, 3. Spanyolország (Gener, Moreno, Gomez, Mesalles, Campos, Moro) 109.322, 4. Ukrajna 108.971, 5. Brazília 107.159, 6. Kanada 106.609