Sok dolga akadt kedd este Halmosi Tamásnak, a Dunaújváros portásának (Fotó: Danis Barna)
Alba Volán-FeVita–Dunaújvárosi AC 5–5
(2–2, 1–2, 2–1, 0–0 – büntetőkkel 1–3)

Székesfehérvár, 1600 néző. V: Incze, Sós, Kincses
ALBA VOLÁN: Budai – Sille (1), TÔKÉSI 1 (1), PALKOVICS 1 (1), Rajz, OCSKAY 1 (1), ONDREJCIK 1, Kangyal 1 (1), Fedor (1), Rusznyák (1), Simon, Svasznek, Szuna, Csibi, Fodor, Gröschl, Kovács Cs., Majoross, Bernei (kapus). Edző: Branislav Sajban
DUNAÚJVÁROS: Halmosi – HORVÁTH (1), TOKAJI 1, PETERDI 1, Ladányi 1 (2), Bali 1, Lencsés, Vargyas, Porkoláb, Szilassy, Vaszjunyin, Dőry, Szélig (1), Orsó 1, Borbás, Borsos, Revák, Missoundou. Edző: Dusan Kapusta
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Fodor), ill. 12+10 perc fegyelmi (Ladányi)

Rangadóhoz képest meglehetősen foghíjas lelátók előtt kezdtek a csapatok. Rögtön a vendégek kerültek helyzetbe, Szilassy egy eladott korongot küldött kapura, Budai csak nagy üggyel-bajjal hárította a lövést. Két perc múlva azonban már Ladányi kapu mellől visszapasszolt átadását Bali tíz méterről a kapu közepébe lőtte. Nem váratott magára sokáig a hazai egyenlítés. Ondrejcik hámozta át magát a védőkön, lövése először Halmosiról kiperdült, de aztán már nem hibázott a légiós. A 10. perc végén Horváth átadását a bal szélen korcsolyázó Ladányi váratlanul kapura bombázta, a korong a meglepett Budai mellett a sarokba hullott. A válogatott kapuvédő nem zárta jól a szöget, kissé kint állt a ketrecből, ezt vette észre a szemfüles csatár. A gól után többször forgott veszélyben a bajnokcsapat kapuja, csupán az újvárosiakon múlott, hogy nem született újabb találat. A 18. percben viszont Tőkési álompasszát Palkovics kapásból védhetetlenül vágta Halmosi mellett a kapu jobb oldalába. A szünetben jókora fejmosást kaphattak Ocskayék, mert a Volán hatalmas elánnal kezdett a második harmadban. A DAC jóformán ki sem tudott jönni a térfeléről, amikor Sille átadását Tőkési elemi erővel a kék vonalról Halmosi mellett a kapu bal sarkába lőtte. Két perc múlva Vargyas lövése még kivágódott a kapuvasról, de a ráadást Orsó már nem hibázta el. Újra egál volt, és még jobban megélénkült a játék. Felváltva veszélyeztettek a csapatok, ám a 37. percben újra az Acélbikáknál volt az előny. Ladányi az üresen álló Tokajihoz passzolt, és a hátvéd senkitől sem zavartatva a kék vonalról a kapu közepébe lőtt. A záró játékrészre a többször bizonytalankodó Budait Bernei váltotta fel a hazai ketrec előtt. Már az első percekben felavathatták volna a portást, csupán a vendégcsatárok ügyetlenségén múlott az újabb találat. Gólt viszont a Volán szerzett, a fehérváriak ikerpárjából ezúttal Palkovics volt az előkészítő, Ocskay pedig a befejező. Nem sokáig tartott a Volán hívők öröme, mert az 50. percben újból vezetést szerzett a DAC. Ráadásul egy rossz csere miatt hátrányban voltak a piros-fehérek, Peterdi pedig a saját térfeléről indulva az elmélázó védők dísz-kíséretében a tehetetlen Bernei mellett a bal alsó sarokba lőtt. Ezután ismét menetrendszerûen egyenlítettek a fehérvári ördögök. Ezt a gólt a második sor hozta össze, Fedor átadását Kangyal 12 méterről lőtte a bal alsó sarokba.
A rendes játékidő több gólt már nem hozott, így jöhetett a hosszabbítás. A túlórában nem született újabb gól, így jöhettek a büntetők. Ezt 3–1 arányban a jobban összpontosító dunaújvárosiak nyerték, tegyük hozzá, teljesen megérdemelten.

Mestermérleg
Branislav Sajban:
– Nem játszottunk jól, ezzel együtt több lehetőségünk volt a gólszerzésre, mint a Dunaújvárosnak. Kissé fáradtnak tûntünk, és a szerencse sem szegődött mellénk.
Dusan Kapusta: – Nagyon jó mérkőzés volt, mindkét csapat a maximumot nyújtotta. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.