Németh: arany és bronz

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.09.21. 21:22
Sikeres volt a nemzetközi idényzáró a magyar motokrosszosok számára (a csapat-világbajnokságon nem vesz részt a válogatott), hiszen a csapat Eb történetében most fordult elő először, hogy válogatottunk az első tízben végzett.
Németh volt a legjobb az open kategóriában, így fôleg neki köszönhetô a kilencedik hely
A bulgáriai Szevlievóban megtartott viadalon a Németh Kornél, Bórka János, Soóky Zsolt összeállítású magyar alakulat a húsz válogatott közül a kilencedik lett. Honfitársaink közül elsősorban Németh Kornél nevét kell kiemelni. A balatonszemesi fiú a vb-menőkkel teletűzdelt mezőnyben az első futamon aranyérmes, a harmadikon pedig bronzérmes lett. Ezúttal a világon semmi gondja sem volt a motorjával.
"A KTM kiváló munkát végzett, és az utolsó vébéfutam után, amelyen pontszerző helyről kellett kiállnom motorhiba miatt, tökéletes gépet kaptam a csapat Európa-bajnokságra. Az első futamon rajt–cél győzelmet arattam, a harmadikon azonban elrontottam a rajtot, és a hatodik helyről már csak a bronzot tudtam megkaparintani. De nem panaszkodhatok, hiszen az előttem végző Brian Jörgensen és Peter Iven a vébén már volt érmes is” – értékelt Németh Kornél, aki az open géposztály pilótái között a legjobb volt.
Az Európa-bajnoki címet a rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó belga válogatott szerezte meg.

Motokrossz csapat Eb, Szevlievo (Bulgária)
1. futam (125 kcm/open): 1. Németh Kornél (magyar, KTM), 2. Dini (olasz, Honda), 3. Martin (francia, Suzuki), …32. Bórka János (magyar, KTM). 2. futam (125 kcm/250 kcm): 1. Jörgensen (dán, Honda), 2. Martin, 3. Monni (olasz, Honda), …24. Bórka, 25. Soóky Zsolt (magyar, Honda). 3. futam (250 kcm/open): 1. Jörgensen, 2. Iven (belga, KTM), 3. Németh, …21. Soóky
A végeredmény: 1. Belgium 28 helyezési pont, 2. Olaszország 29, 3. Dánia 34, …9. Magyarország 83