Németh vb-résztvevő

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.09.09. 21:22
Németh Kornél az utóbbi időben nem volt túl jó passzban, hiszen alig jutott versenylehetőséghez a vb-n. Most azonban úgy tűnik, fordul a kocka: a magyar a múlt hét végén megnyert egy cseh bajnoki futamot, nem sokkal később pedig kiderült: indulhat a vb tizenkettedik futamán Franciaországban.
Nem a MotocrossGP-ben, mint Olaszországban és Hollandiában, hanem a 650 köbcentiben. De a lényeg, hogy ismét motorozhat. Ám térjünk még vissza egy kicsit Brnóra. Németh az első versenyen magabiztosan győzött, a második viadalon bronzérmes lett, a szuperfináléban pedig majdnem 24 másodpercet vert a második helyezettre. "Remek verseny volt! Pedig az első futamon a 250-es motorommal mentem, a másodikon viszont egy 540-es négyütemű géppel, amit előtte nem próbáltam ezen a pályán A győzelmem után Erwin Krajcovic, aki egykor édesapám egyik ellenfele volt, remek hírt közölt velem. Azt mondta, ott leszek a Francia Nagydíjon. Először nem hittem neki, hiszen az idén már sokszor hoppon maradtam, most azonban nem így történt. Krajcovic úr a kapcsolatai révén elintézte, hogy az utolsó vébéfutamon én is ott lehessek. Nemcsak ő segített azonban, hanem a hazai motokrossz-szakágvezető, Balogi Lajos is, aki tudva, hogy nincs tartalék négyüteműm, kérés nélkül felajánlotta nekem a vadonatúj 525-ös KTM-jét. Ezt kevesen tették volna meg az ő helyében” – mondta Németh.125-ös motokrossz-ob, 5. futam, Szeged
1. verseny:
1. verseny:
1. Bórka János (Motocomplet, KTM), 2. Krichfalusy (ukrajnai, Yamaha), 3. Soóky (Integrál MSE). 2. verseny: 1. Bórka, 2. Madarasz (német, KTM), 3. Soóky
Az állás: 1. Bórka 204 pont, 2. Soóky 176, 3. Krichfalusy 173

250-es Köztársaság Kupa, 5. futam, Szeged
1. verseny:
1. Grillmayer Gábor (Valvolin, Kawasaki), 2. Langa (Kóka SE, Yamaha), 3. Kovács Zs. (Real Motor, Honda). 2. verseny: 1. Grillmayer Gábor, 2. Paitz (Kóka SE, Husqvarna), 3. Kovács Zs.
Az állás: 1. Grillmayer Gábor 210 (már kupagyőztes), 2. Darók (T Yamaha Team, Yamaha) 86, 3. Paitz 85