Kökényesi remekelt az Ek-n

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.09.08. 22:40
Manapság a szupermoto számít a legdinamikusabban fejlődő motoros szakágnak.
A vb programja egyre bővül, Európában pedig a hatalmas igények miatt a két kategóriából álló Eb mellett egy Európa-kupát is el kellett indítani, amelynek első felvonására Zágrábban került sor. A viadalon egykori motokrossz vb-menőnk, a jelenlegi legjobb magyar szupermotós, Kökényesi György egy negyedik és egy első helyet szerzett, ennek köszönhetően az összetettben a második, míg másik három honfitársunk, Dománszky Richárd, Zóka Attila és Németh József is pontszerző helyen végzett. Boros Zsolt nem jutott ponthoz, Molnár Tamásnak pedig tönkrement a motorja.Az Ek nehézsége, hogy nyitott kategóriás, tehát bármekkora hengerűrtartalmú motorral be lehet nevezni rá. A legtöbben ennek megfelelően 600-700 köbcentis óriásokkal neveztek, Kökényesinek ezzel szemben egy 450-es Yamahája van "A pályán volt három hosszú egyenes, így a fordulókban és a tereprészen kellett gyorsnak lennem. Az első futamon az ezüstért küzdöttem, de rossz féktávot vettem, lefulladt a motorom, így csak negyedik lettem. A második viadalon végig az egykori gyorsasági vébé-menő, Beno Stern nyomában voltam, és amikor hibázott, én kihasználtam a helyzetet és nyertem” – mondta Kökényesi.Szupermoto Ek, 1. futam, Zágráb
1. verseny:
1. verseny:
1. Stern (szlovén, Husqvarna), 2. Skarja (szlovén, Husqvarna), 3. Milosic (szlovén, Husqvarna), 4. Kökényesi György (Yamaha), …9. Dománszky Richárd (KTM), …16. Zóka Attila (Husaberg), …18. Németh József, …21. Boros Zsolt (Husaberg). 2. verseny: 1. Kökényesi, 2. Skarja, 3. Wunderlich (osztrák, KTM), …12. Dománszky, …16. Zóka, …18. Németh, …22. Boros. Az állás: 1. Skarja 44 pont, 2. Kökényesi 43, 3. Milosic 36, …10. Dománszky 21, …17. Zóka 17, …20. Németh 6

Román Nagydíj, a szupermoto-vb 6. futama, Bukarest
1. verseny:
1. Chambon (francia, KTM) 12:15.214, 2. Lazzarini (olasz, Husaberg) 2.439 mp h, 3. Seel (belga, Husqvarna) 3.268 . 2. verseny: 1. Künzel (német, KTM) 12:10.512, 2. Seel 0.137, 3. Lazzarini 7.950. Szuperfinálé: 1. Seel 24:17.711, 2. Lazzarini 5.205, 3. Künzel 6.603
Az állás: 1. Künzel 192 pont, 2. Chambon 191, 3. Lazzarini 177