Újra Bittert éljenezték

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.08.26. 20:37
Akárcsak tavaly, az idén sem volt szerencséje Bitter Sándornak a németországi Oscherslebenben. A vb egyetlen 24 órás viadalán már tavaly is közel állt a bravúrhoz Bitti és csapata, azonban egy bukás miatt a három tagú gárda elveszítette egyik emberét.
Bitter Sándor többször is felhozta csapatát, fôleg neki köszönhetô a 25. helyezés
A hét végén megint történt egy bukás, és újfent elmaradt a bravúr, pedig Bitter megint csapata vezére volt, sőt az egész mezőnyt tekintve is az egyik leggyorsabb motorosként száguldott.
Az edzésen a Hofmann Racing Team (a vb egyik legszegényebb alakulata) spórolt a gumikkal, a csapat a versenyre tartalékolta az új abroncsait, így Bitterék hátulról, a 30. helyről várhatták a rajtot. A magyar suzukis az első kör végén már a 14. volt, folyamatosan jött előre, és az első boxkiálláskor a 4. helyen adta át motorját a csapattársainak. Frank Spenner és Niggi Schmassmann is jól ment, ám egyáltalán nem olyan gyorsan, mint honfitársunk. Jól mutatta ezt, hogy Bitternek a második turnusában a hetedik helyről kellett feljönnie – fel is jött, megint a 4. helyre. A nézőtér és a boxutca ekkor már Bitter nevétől volt hangos, azonban honfitársunk a verseny 6. órájában már egyáltalán nem volt jó hangulatban.

Endurance-vb
Oscherslebeni 24 órás, a vb 7. futama: 1. GMT 94 (francia, Yamaha) 896 kör, 2. Phase One (brit, Suzuki) 5 k h., 3. Endurance Moto 38 (francia, Yamaha) 7 k h., …25. Hofmann Racing Team (német, Suzuki, Bitter Sándor) 93 k h.
A vb állása: 1. Phase One 139 pont, 2. Zonghsen 1 (kínai, Suzuki) 116, 3. GMT 94 109, …15. Hofmann Racing Team (Bitter Sándor) 16
Spenner ugyanis elesett, a GSX-R 1000 megsérült, szinte minden összetört rajta. A szerelés több mint két órát vett igénybe, azonban a Hofmann Racing Team nem adta fel. A magyar bukósisakos többször is ugyanolyan köridőkre volt képes, mint Scarnato, a győztes francia csapat egyik tagja, és e tempónak köszönhetően a csapat felküzdötte magát a 41.-ről a 25. helyre.
"A bukás után nagyon elkeseredtem, még sírtam is. Egy 24 órás versenyen nagyon könnyű hibázni, akár én is hibázhattam volna, úgyhogy nem haragszom senkire. Nekem most jól ment a motorozás, több csapat már meg is keresett a 2004-re szóló ajánlatával, de ez még a jövő zenéje. A világ leghíresebb endurance-versenyén, a Bol d’Oron, valamint a vb zárófutamán, a Vallelungai 200 mérföldesen is nagyon számít rám mostani csapatom”– mondta lapunknak Bitter.