Az Arsenal sem adja alább

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.08.24. 22:53
Behozta gólkülönbségbeli hátrányát az Arsenal az MU-val szemben, így holtverseny alakult ki a táblázat élén. A nap rangadóján az Aston Villa és a Liverpool nem bírt egymással, noha mindkét együttesnek voltak lehetőségei.
Wiltord kétszer talált be a második meccsét is elvesztô Middlesbrough hálójába
Ez utóbbi mérkőzés enyhe Liverpool-fölénnyel indult, és a szünetig ez nem is változott. A meccs első igazán nagy lehetősége El-Hadji Diouf előtt adódott – futtából leadott lövését a Villa kapusa, Thomas Sörensen oldalra tenyerelte –, a másodikat pedig néhány másodperc múlva az érkező Harry Kewell hagyta ki, ügyetlenül az üres kapu mellé kanalazva a kipattanó labdát.
Nem volt igazán jó egyik csapat játéka sem, de egy-egy zseniális megmozdulásnak azért lehetett tapsolni. Persze Sörensen biztosan nem repesett az örömtől, amikor Michael Owen egy cselsorozat végén Danny Murphyhez paszszolt, a középpályás meg pazarul csavart a bal felső sarok irányába – de a dán hálóőrnek nem is lehetett ideje a mozzanatban gyönyörködni, mert azzal volt elfoglalva, hogy a levegőben úszva kibokszolja a labdát. Újabb öt perc telt el, és Juan Pablo Angel remek indítással lépett ki középen, a kapujából kirontó Jerzy Dudek mellett balra cselezve egészen az alapvonalig jutott, viszaemelt, de Peter Whittingham kapáslövése a gólvonal előtt elakadt Dioufban.
A második félidő inkább a hazaiaké volt (egyebek között annak köszönhetően, hogy a korábban a birminghami kapu előterében többször is egymással ordítozó Sörensen és Olof Mellberg végre megérteni látszott egymást). Angel bal felső sarokra tekert szabadrúgásánál csak a kapufa mentette meg Dudeket, de ettől függetlenül is sokkal több lövéssel próbálkozott a Villa. Az utolsó szó azonban a Liverpoolé volt, John Arne Riise fejesét Sörensen pompás reflexszel hárította, a kipattanót pedig Owen éles szögből nem tudta átpasszírozni az előtte tömörülőkön.
A másik vasárnapi meccsen szerencsére már gólok is estek, igaz, nagy küzdelem nem volt, az Arsenal úgy játszadozott az egyelőre Gaizka Mendieta és Danny Mills nélkül felálló Middlesbrough-val, mint macska az egérrel. Az 5. percben Fredrik Ljungberg lövését Mark Schwarzer rossz helyre, Thierry Henry elé tenyerelte, aki két méterről az ilyeneket nem szokta elhibázni. Tíz perc sem telt el, amikor Robert Pires a bal oldalról lágyan a berobbanó Gilberto Silvához ívelt, s a brazil felugorva, kapásból a kapu jobb oldalába lőtt. A harmadik találat már teljes egészében francia kivitelezésű volt: Henry a tizenhatoson belül finoman Sylvain Wiltord-hoz csippentette a labdát, ő meg a levegőből a bal alsóba belsőzött. Ekkor kissé lelassult a londoni gépezet, volt egy-két villanása a Borónak is – főleg Juninho révén –, viszont a második félidőben Wiltord belőtte a másodikat is, katasztrofálissá téve a hazaiak vereségét.
Végezetül egy hír a másodosztályból: a West Ham szombati vereségét követően felmentették a csapat vezetőedzőjét, Glenn Roedert, akivel a gárda az előző szezonban kiesett a Premiershipből. Utódja ideiglenesen Trevor Brooking lesz.

Premier League
2. forduló, vasárnapi mérkőzések: Aston Villa–Liverpool 0–0, Middlesbrough–Arsenal 0–4 (Henry 5., Gilberto Silva 13., Wiltord 22., 60.)

Division I
3. forduló, még nem közölt eredmény: Preston North End–Sunderland 0–2
Az élcsoport: 1. Crystal Palace 9 pont, 2. Reading 7 (7–3), 3. Stoke City 7 (6–2), 4. Millwall 7 (4–1)