Motokrossz: Megint bizakodunk

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.08.09. 22:07
A világbajnokság egyik legfélelmetesebb helyszínétől, a holland kisváros, Lierop mély, fekete homokjáról elhíresült pályájától csak a belga és a holland krosszosok nem félnek, ők ezen nőttek fel. A más nemzetbelieknek viszont szinte rémálommal ér fel a homoktenger, amellyel egyelőre sikeresen birkózott meg Németh Kornél, aki öt futam után kapott újra lehetőséget a vb-n.
Honfitársunk folyamatosan gyorsult az edzéseken: az első szabadedzésen még a 28., a másodikon már a 18., míg az időmérőn a 15. időt szerezte meg. Németh több nagy nevet utasított maga mögé. "Az edzéseken nem törekedtem gyors körökre, csak a versenybeállításokkal foglalkoztam. A legtöbb gondom az első villával és a kuplunggal volt, hiszen a pálya vonalvezetése nagyon nehéz, csak tökéletesen beállított motorral lehet kezdeni rajta valamit”– mondta Németh, aki semmiféle esélylatolgatásba sem volt hajlandó belemenni a futammal kapcsolatban.Lieropi Nagydíj, a motokrossz-vb 9. futama, Lierop
125 kcm. 1. csoport: 1. Eggens (holland, KTM) 25:03.029, 2. Rattray (dél-afrikai, KTM) 25:15.223, 3. A. Bartolini (olasz, Yamaha) 25:19.319. 2. csoport: 1. Townley (új-zélandi, KTM) 24:28.817, 2. Ramon (belga, KTM) 24:29.404, 3. Everts (belga, Yamaha) 24:34.857
650 kcm: 1. Smets (belga, KTM) 2:06.676, 2. Melotte (belga, Yamaha) 2:08.651, 3. Garcia Vico (spanyol, KTM) 2:09.971
MotocrossGP: 1. Smets 2:05.864, 2. Everts 2:06.141, 3. Pichon (francia, Suzuki) 2:06.659, …15. Németh Kornél (KTM) 2:11.584
Tv: Eurosport, 12.30 (élő); AB Moteurs, 11.00–15.30 (élő)