Nyolc percet futballoztak

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.07.16. 22:53
Remek nyolc perccel ajándékozták meg a szurkolókat a Borussia Dortmund és a VfL Bochum játékosai a Német Ligakupa első mérkőzésén, amelynek tétje a legjobb négy közé jutás volt.
A Borussia Dortmund karmestere, Tomas Rosicky jelentôs érdemeket szerzett az idei Ligakupa elsô góljában
Csak az a kár, hogy erre a rövid időszakra fél órát kellett várni, majd a rövid tűzijátékot követően legfeljebb néhány kihagyott helyzetre kapta fel az ember a fejét.
Eleinte még csak tapogatózásnak sem lehetett nevezni, ami a Wattenscheid pályáján zajlott. Passzolgatott az egyik csapat, majd elveszítette a labdát, utána láthattuk ugyanezt a másik féltől is, legfeljebb annyi volt a különbség, hogy hol a sárga-feketébe, hol pedig a kék-fehérbe öltözött drukkerek bosszankodhattak. A 30. percben azonban varázsütésre – tegyük hozzá, óriási szerencsével – megváltozott minden. Marcio Amoroso adott középre balról, Koller mellel letette a labdát Rosickynek, aki csinált egy cselt, majd lőtt. Alighanem kirúgás lett volna az esetből, csakhogy a labda irányt változtatott a Bochumban debütáló Bönigen, és az elmozduló Van Duijnhovent becsapva a hálóba gurult.
A következő gól viszont már nyugodtan beleillett volna bármelyik bajnoki összefoglalóba. Reuter jobbról ívelte előre a labdát, Amoroso ügyesen kibújt a védők közül, és a levegőből, spiccel a kimozduló Van Duijnhoven felett a hálóba emelt. A tavalyi gólkirály szemmel láthatóan iparkodott ezen az összecsapáson, úgy tűnik, hatottak rá a nyári pihenő alatt Matthias Sammer edzőtől kapott fenyegetések.
A támadásban addig szinte semmit sem nyújtó Bochum a 38. percben visszacsempészte az izgalmakat a meccsbe: Buckley löbbölte át a labdát a védők feje felett, pontosan Hasemianhoz, akinek már nem volt nehéz a hálóba továbbítania.
A második félidő hasonló volt az első 30 perchez. Feledhető… Marcio Amoroso kétszer növelhette volna a BVB előnyét, Diabang egyszer egyenlíthetett volna, mivel a végeredmény 2–1 lett, kitalálható, milyen hatásfokkal tették mindezt. A Dortmund az elődöntőben a VfB Stuttgarttal játszik, fájdalom, Evanílson nélkül, aki a második félidő derekán súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.
Tv: a Sport1 20.30-tól élőben közvetíti a Hamburg–Hertha BSC mérkőzést

Német Ligakupa
A legjobb négy közé jutásért: Borussia Dortmund–VfL Bochum 2–1 (Bönig 30. – öngól, Amoroso 33., ill. Hasemian 38.)
Következik (július 17-én) a legjobb négy közé jutásért: Hamburg–Hertha BSC (Tv: Sport1, ARD, 20.30, élő)

Ramelow megsérült

ABTWIL. Carsten Ramelow kénytelen volt elhagyni a Bayer Leverkusen edzőtáborát. A válogatott védőnek ismét az Achilles-ina sérült meg.

Újabb elítélt a Nivel-perben

BOCHUM. A bochumi államügyészség ötéves börtönbüntetés kiszabását kérte arra a férfira, aki társaival az 1998-as franciaországi világbajnokságon olyan brutálisan bántalmazott egy csendőrt, hogy az súlyos agykárosodást szenvedett. A 28 éves vádlott – aki ellen négy másik rendbontás miatt is eljárás folyik – tagadja, hogy hozzáért volna Daniel Nivelhez. A huligánok 1998. június 21-én, a német–jugoszláv mérkőzés után Lens utcáin randalírozva rontottak rá a csendőrre és két társára. Nivelnél – akit a támadás egyik főszereplője, Andre Zawacki egy fémrúddal fejbe vágott – 70 százalékos rokkantságot állapítottak meg. Zawackit gyilkossági kísérlet miatt 1999 novemberében tíz évre ítélte az esseni tartományi bíróság.