Esély az Acélbikáknak

VAS ANDRÁSVAS ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2003.06.23. 20:56
Címkék
Fekete napként vonult be június 10. a dunaújvárosi hoki életébe: a Dunaferr SE és a sportminisztérium tárgyalásai végeredményeként kiderült, csak a sportág utánpótlásának jövője biztosított, a felnőttek, azaz a proficsapat sorsa meglehetősen bizonytalanná vált. Ennek megfelelően nyilatkozott lapunknak akkor Szélig Árpád, a szakosztály vezetője is, aki szerint ha nem sikerül tőkeerős támogatóra lelni a hónap végéig, a négyszeres bajnok-, hatszoros kupagyőztes csapat eltűnhet a honi sportpalettáról.
Vas Jánost marasztalják

MALMÖ. Remekül javul Vas János sérülése – mint ismeretes, az elitligás Malmö IF Redhawks csatára az áprilisi divízió–1-es vb elôtt szenvedett keresztszalag-szakadást –, a speciális edzéseknek köszönhetôen a tervek szerint szeptemberben már – óvatosan – jégre is léphet. Elôtte azonban egy tengerentúli út vár a 19 éves támadóra, hiszen a Dallas Stars – amely tavaly a második kör második helyén foglalta le az exdunaújvárosi játékjogát – meghívta edzôtáborába, ahová a texasiak sérülése ellenére is várják. Akárcsak Malmôben a visszatérését, amelyet mi sem bizonyít jobban, hogy a MIF a tervezett egy helyett két esztendôre szóló szerzôdést ajánlott a csatárnak.
Vas Jánost marasztalják

MALMÖ. Remekül javul Vas János sérülése – mint ismeretes, az elitligás Malmö IF Redhawks csatára az áprilisi divízió–1-es vb elôtt szenvedett keresztszalag-szakadást –, a speciális edzéseknek köszönhetôen a tervek szerint szeptemberben már – óvatosan – jégre is léphet. Elôtte azonban egy tengerentúli út vár a 19 éves támadóra, hiszen a Dallas Stars – amely tavaly a második kör második helyén foglalta le az exdunaújvárosi játékjogát – meghívta edzôtáborába, ahová a texasiak sérülése ellenére is várják. Akárcsak Malmôben a visszatérését, amelyet mi sem bizonyít jobban, hogy a MIF a tervezett egy helyett két esztendôre szóló szerzôdést ajánlott a csatárnak.
Úgy tűnik, az Acélbikák esetleges kimúlása sokak fantáziáját megmozgatta, de ami sokkal fontosabb, néhányan úgy érezték, anyagilag is a gárda mellé állnak. Információink szerint – hivatalosan a hét végéig senki sem kívánt nyilatkozni az ügyben – az Andics József és Héger József tulajdonában álló Pentele Sport Kft., amely lehetővé tette (teszi) a labdarúgók második vonalbeli indulását, a hokisoknak is segítő kezet nyújt. Tervezetük szerint a Dunaferrből kiváló felnőttcsapat Dunaújvárosi Jégkorong Klub néven kft.-vé alakulna, amelyet a Pentele Sport megvásárolna – ráadásul állítólag több támogatót, köztük egy országos jelentőségű céget is sikerült megnyerniük az ügynek –, s így a csapat Dunaújvárosi JK néven indulna az OB I-ben, az Interligában és a Kontinentális-kupában. Ehhez persze az is szükségeltetik, hogy a dunaújvárosi játékosok elfogadják az új tulajdonos feltételeit.
"Hivatalosan még senki sem keresett meg bennünket – felelte megkeresésünkre Ladányi Balázs, a gárda 92-szeres válogatott balszélsője –, pletykaszinten persze mi is hallottunk mindenfélét. Állítólag pénteken akarnak velünk egyeztetni, és ha tényleg lesz lehetőség, hogy a városban maradjunk, remélem, meg tudunk egyezni. Mindenesetre a hangulatunk már sokat javult az ominózus június tizedikei döntés óta, akkor ugyanis nagyon sötétnek tűnt minden.”
És nemcsak az újvárosiak, hanem a sportág honi egészét figyelembe véve, hiszen a válogatott majd' felének állandó játéklehetősége és egzisztenciája került veszélybe.
"Nem nagyon gondolkodtunk még, mi történne, ha tényleg lehúzhatnánk a rolót – folytatta Ladányi –, egyszerűen nem akarjuk elhinni, hogy ez megtörténhet. Ha mégis bekövetkezne a legrosszabb, ingyen igazolhatnánk bárhova, igaz, sok lehetőségünk nem lenne. Idehaza a Volánnak már kialakult a kerete, így maradna a Fradi, ahol nem tudjuk, milyen lesz az anyagi háttér, külföld felé pedig legkorábban augusztus végén lehetne puhatolózni.”
Remélhetőleg persze senkinek sem kell elköltöznie Dunaújvárosból, ha új néven is, de a csapat marad eredeti helyén. Ehhez viszont még rengeteg egyeztetésre lesz szükség, hiszen az utánpótlás-játékosok miatt meg kell oldani az átjárást a Dunaferr és az új klub között, és kérdés, mi lesz Dusan Kapusta sorsa, hiszen a sikeredzőnek még egy évig érvényes szerződése van a DSE-vel.
"Rengeteg dolgot kell még tisztáznunk – mondta Szélig Árpád is. – Ez az egész dolog egyelőre még csak egy tervezet, melyet pontosan ki kell dolgozni. Ha minden igaz, a hét végére okosabbak leszünk, és ráadásul azzal a tudattal állhatunk fel a tárgyalóasztal mellől, hogy a jövőben is proficsapata lesz a városnak…”
Legfrissebb hírek

Pintér Attila marad a Vasas vezetőedzője – NS-információ

Labdarúgó NB II
1 perce

A sportvilág krémje találkozott a madridi Laureus-gálán – Fotók

Egyéb egyéni
10 perce

Elhalasztják a szombati olasz bajnokikat is – sajtóhír

Olasz labdarúgás
37 perce

Ilyen nincs, és mégis van: hat csapat is bajnok lehet az utolsó fordulóban

Angol labdarúgás
47 perce

Fabio Capello: Öröm nézni Flick Barcáját, de…

Minden más foci
1 órája

Nyilasi Tibor: Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok embernek fontos vagyok

Magyar válogatott
1 órája

A Man. City kapta a legtöbb pénzt válogatott játékosai után, Magyarországon a Ferencváros az első

Minden más foci
1 órája

Valószínűleg nem kap vacsorát – Alonso Bortoletóról, miután majdnem összeütköztek

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik