Zsuga Imre szövetségi kapitány előrebocsátotta, hogy kimagasló eredményre nem számíthatunk, legalábbis ami a magyarokat illeti.
Kruczler Eszter az abszolút rangsorban a második helyen végzett a viadalon
Kruczler Eszter az abszolút rangsorban a második helyen végzett a viadalon
Eredetileg a legjobb juniorokat és az Európa-bajnoki résztvevőket indította volna el a szakvezető, mondván: ha már egyszer kinyilvánították, hogy a kontinensviadalon (a novemberi olimpiai kvalifikációs vb sikere érdekében) nem a legerősebb csapat szerepel, akkor ezúttal is tartani akarja a szavát. Ám akadt más szempont, mégis furcsán festene, ha egy ilyen szuperviadalon, mint a BorsodChem Magyar Nagydíj, nem lépne pódiumra néhány kiemelkedően jó hazai versenyző. Így aztán Ráki Henrietta, Krutzler Eszter, Dankó Ilona, Tancsics László és Stark Tibor is szerencsét próbált. Nos, Ráki igazolta Zsuga Imre véleményét, és több mint negyven kilóval maradt el egyéni legjobbjától. Krutzler és Dankó (jóllehet ők nem a központi edzőtáborban gyakoroltak) viszont rácáfolt az előzetes várakozásokra. Olyannyira, hogy Krutzler világcsúcskísérletet jelentett be szakításban. A 110 kiló pihekönnyűnek találtatott, a harmadik gyakorlatra betervezett világcsúcsot megelőzően viszont nem találta meg az egyensúlyt a 115 kilóval a feje fölött. Így sem tántorodott el céljától, és utolsóra ráment a 117.5 kilóra. Sajnos nem kísérte siker a próbálkozást, így aztán lemondhattunk a világrekordról. Sebaj, így sem érheti panasz a BKV versenyzőjét, aki lökésben is kirobbanó erőben emelt, beállítván saját magyar csúcsát 140 kilóval. Az összetett 250 igazán emberes teljesítmény, vagyis Krutzler két hónappal a Savaria- kupa után másodszor is csúcsformába tudott lendülni. Dankó Ilona sem volt rossz, igaz, ezúttal megszokott 75 kilós testsúlyát meghaladván érte el a 237.5-öt összetettben. A bombát az egyiptomi Mohamed robbantotta, aki bánatunkra átadta a múltnak Likerecz Gyöngyi 140 kilós juniorvilágcsúcsát lökésben. A vb-bronzérmes egészen 260 kilóig jutott
(ez is a legjobb junioreredmény a földkerekségen), ezzel megnyerte az abszolút versenyt és a 3500 eurós pénzdíjat. Aján Tamás, a nemzetközi szövetség elnöke mindjárt virágcsokorral kedveskedett neki. Krutzler végül második, Dankó ötödik, Ráki pedig 17. lett. A lengyelek ólomsúlyú világbajnoka, Wróbel csalódást okozott, de így is megcsípte a negyedik helyet és az érte járó 1000 eurót. "Eszter egy picit labilisabb volt a kelleténél, és ez az apró megingás döntött végül az abszolút versenyben Mohamed javára. Ettől függetlenül remek formában versenyzett” – értékelt Baczakó Péter, Krutzler edzője. A férfiaknál Tancsics nem idézte legjobb önmagát, míg Vaspöri Gábor (többek között lökésben elért országos csúcsának köszönhetően) kivívta az indulási jogot a júniusi junior-világbajnokságra. Az esti programban következtek az ászok, és mindenki az olimpiai bajnok, világcsúcstartó iráni Rezazadehre és Stark Tiborra volt kíváncsi. Nos, Stark kapcsán az egyik szemünk sír, a másik nevet. Történt, hogy szakításban három biztos gyakorlattal örvendeztette meg a szépszámú közönséget, ám a második fogásnemben mindjárt az első gyakorlatnál (210 kg) megsérült, és visszalépett. Rezazadeh ellenben könnyedén falta fel a mázsákat, és öt jó gyakorlattal beállította Ronny Weller 450 kilós nagydíjcsúcsát, és zsebre tette a 3500 eurós fődíjat. A hatodik gyakorlatára ki sem jött, kisebb szomorúságot okozva a világcsúcskísérletben reménykedőknek. De ne elégedetlenkedjünk, hiszen a szervezők igazán elkényeztettek minket a szupermezőny toborzásával – soha rosszabb BorsodChem-kupát!