Straka lövése döntött

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2003.05.01. 22:38
Címkék
Miután mind a huszonnégy mérkőzést lejátszották az érdekeltek, szerdán befejeződött az első csoportkör a finnországi jégkorong-világbajnokságon.
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Hatalmas csatában verték meg a csehek a finneket az elsô csoportkör zárónapján
Az urak pihenéssel tölthették a csütörtököt, ami rájuk is fért, hiszen péntektől egyre keményebb meccsek várnak rájuk – de most térjünk vissza a szerdához. A D-csoportban ezen a napon került sor az első helyről döntő Finnország–Csehország szuperrangadóra: nos, a fanatikus finn szurkolók nem csalódtak, minden eddiginél látványosabb összecsapást láthattak, igaz, hiába vezettek 1–0-ra a kedvencek, a végén a cseh válogatott tagjai örülhettek (2–1).
"Kiváló hatvan perc volt, mindkét csapat a maximumot nyújtotta, a baj csak az, hogy kikaptunk. Erre akár azt is mondhatnám, szokás szerint, mert az utóbbi években mindig szoros meccsen szenvedünk vereséget a csehektől. Mostantól kezdve nem hibázhatunk” – jelentette ki Hannu Aravirta finn szövetségi kapitány. Peltonen találatára az NHL gólkirálya, az idei vb-n először játszó Hejduk válaszolt a második harmadban, a harmadikban pedig Straka csodálatos megmozdulással eldöntötte a mérkőzést: a Pittsburgh Penguins légiósa Dudától kapott mintaszerű indítást, majd a korongot Nurminen kesztyűje fölött ellőve kialakította a 2–1-es végeredményt. A csehek elsősorban védekezésben alkottak zseniálisat (két alkalommal kettős emberhátrányt bekkeltek
Pálffy: tíz pont

Az elsô csoportkör után a szlovák hokisok uralják a kanadai táblázat élmezônyét. A lista élén Zigmund Pálffy áll, a Los Angeles Kings csillaga 10 pontot (6 gól, 4 gólpassz) szorgoskodott össze, elsô mérkôzésén például mesterhármast ütött. A második hely honfitársáé, a Boston Bruinst erôsítô Jozef Stümpelé, aki eddig kilenc pontot szerzett (2, 7); ôt két hatpontos játékos, a kanadai Dany Heatley (4, 2) és a szlovák Lubomir Visnovsky (2, 4) követi a listán. Hét hokis áll öt ponttal az elsô csoportkört követôen, a szlovák Richard Zedník (4, 1) és Ladislav Nagy (1, 4), a finn Teemu Selänne (3, 2), Ville Peltonen (2, 3) és Saku Koivu (1, 4), a cseh Martin Straka (3, 2), valamint a dán Kim Staal (2, 3). A kapusok rangsorában a kanadai Sean Burke vezet (52 védés/53 lövés, 98.11 százalékos védési hatékonyság), megelôzve a cseh Tomás Vokount (60/62, 96.77%) és a svájci Marco Bührert (48/50, 96%). A világbajnokság eddigi 24 mérkôzésén átlagban 7584 szurkoló ült a lelátón.
ki, a félelmetes Koivu, Selänne, Peltonen trió pedig csak takarékon égett a szorításukban), és nem szabad megfeledkeznünk Vokounról sem, aki a harmadik játékrészben elképesztő védésekkel segítette együttesét.
A világbajnoki címvédő szlovák válogatott először került hátrányba a tornán, ám miután Soccio 1–0-s vezetéshez juttatta a németeket, északi szomszédaink ráléptek a gázpedálra, és szebbnél szebb akciókat vezetve megfordították a mérkőzés állását, egyszersmind visszavágtak a Salt Lake City-i téli olimpián elszenvedett 3–0-s vereségért. A csoportelsőként továbbjutó szlovákok három mérkőzésen összesen 22 gólt ütöttek.

58. világbajnokság, Finnország
Szerdai mérkőzések
A-csoport: Szlovákia–Németország 3–1 (0–1, 2–0, 1–0). Gólszerző: Pálffy (24:30 – emberelőny, Stümpel, Bondra), Visnovsky (29:03, Stümpel), Országh (52:50, Hlinka, Nagy), ill. Soccio (18:47, Benda). Kapusok: Lasak 21 védés/22 lövés, ill. Müller 32/35. Ukrajna–Japán 5–1 (2–0, 2–0, 1–1). G: Procenko (16:40, Litvinenko), Szalnikov (17:40, Varlamov, Hrisztics), Sirjajev (24:22 – ee., Procenko, Litvinenko), Harcsenko (29:42, Bezscsasznij, Klimentev; 52:49, Hnidenko, Bezscsasznij), ill. Kavasima (44:35, Ito M., Yule). K: Szimcsuk 27/28, ill. Nihej 23/28. A csoport végeredménye: 1. Szlovákia 6 pont, 2. Németország 4, 3. Ukrajna 2, 4. Japán 0
D-csoport: Csehország–Finnország 2–1 (0–1, 1–0, 1–0). G: Hejduk (32:01, Reichel), Straka (52:25, Duda), ill. Peltonen (15:44 – emberhátrány, Timonen). K: Vokoun 34/35, ill. Nurminen 38/40. A csoport végeredménye: 1. Csehország 6, 2. Finnország 4, 3. Ausztria 2, 4. Szlovénia 0
A B-csoport végeredménye: 1. Oroszország 6, 2. Svájc 4, 3. Dánia 2, 4. Egyesült Államok 0
A C-csoport végeredménye: 1. Kanada 6, 2. Svédország 4, 3. Lettország 2, 4. Fehéroroszország 0
Minden csoport első három helyezettje magával viszi a 2. csoportkörbe az egymás elleni eredményét; a csoportutolsók a kiesés elkerüléséért harcolnak.

Péntektől innen folytatják
E-csoport: Szlovákia, Csehország, Finnország, Németország, Ukrajna, Ausztria. F-csoport: Kanada, Oroszország, Svédország, Svájc, Lettország, Dánia. G-csoport: Japán, Egyesült Államok, Fehéroroszország, Szlovénia
Az E- és az F-csoport első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe; a G-csoport utolsó két helyezettje jövőre egy osztállyal lejjebb folytatja.

Csak ősszel döntenek
HELSINKI. A korábbi tervekkel ellentétben a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) csak ősszel jelöli ki a 2007-es világbajnokság házigazdáját – adta hírül az MTI. A négy év múlva esedékes seregszemlének Németország, Kanada vagy Svédország ad majd otthont. Jövőre egyébként Csehország, 2005-ben Ausztria, 2006-ban pedig Lettország rendezi a vb-t.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik