Kanada a csoport élén

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2003.04.29. 22:32
Címkék
A gyalulós hétfői játéknap után érdekes mérkőzésekkel folytatódott a finnországi jégkorong-világbajnokság, a keddre kiírt SvájcDánia összecsapásnak éppenséggel a B-csoport második helye volt a tétje. Mindkét európai együttes legyőzte az amerikaiakat, és miután a dánok ötöt, a svájciak csak egyet ütöttek nekik, elvben a tavaly még a divízió1-ben szereplő északiak tűntek esélyesebbnek. Viszont nem ők nyertek. A 62-es sikert arató helvétek végig fölényben játszottak, jóllehet a dánok jobbnál jobb lehetőségeket szalasztottak el, így például egy kettős emberelőnyt is.
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
A svéd válogatott kapuját ôrzô Tommy Salót folyamatosan rettegésben tartották a kanadai csatárok – nyertek is a tengerentúliak
No, de térjünk rá a Németország– Ukrajna találkozóra, amit a nap egyik rangadójaként harangozott be a helyi média. Nos, az iramra nem is lehetett panasz, sőt a gólokra sem, az ukrán hokisokra viszont igen, hiszen érthetetlen módon végig fegyelmezetlenül viselkedtek a jégen (32 percnyi kiállítást halmoztak föl): könyököltek, térdeltek, szóval rendesen aprították a németeket, Hrisztics olyannyira, hogy a hajrában végleges fegyelmit kapott "lesből” támadásért. De essék szó a pozitívumokról is! Ukrán részről elsősorban Szimcsuk nevét kell külön kiemelni, a kapus remekül védett, Kathan büntetőjét is látványosan kispárgázta, a másik oldalon pedig a Morczinietz, Reichel, M. Goc trió alkotott emlékezeteset. Különösen utóbbi hokis, a San Jose Sharks 19 esztendős kiszemeltje adott egy gólpasszt, majd később – emberhátrányból – gólt is ütött, éles szögből a rövid sarokba zúdítva a korongot. Az A-csoportban nyomuló németek ma az első hely megszerzéséért küzdhetnek – igaz, nem sok eséllyel, minthogy az első két fellépésén összesen 19 gólt termelő, csupa világklasszisból álló, nem mellékesen világbajnoki címvédő szlovák válogatott vár rájuk.

58. világbajnokság, Finnország

A-csoport:
Németország–Ukrajna 3–1 (0–1, 2–0, 1–0). Gólszerzô: Morczinietz (26:18 – emberelôny, Lüdemann, Soccio), Reichel (38:38, M. Goc), M. Goc (50:51 – emberhátrány, Benda, Lüdemann), ill. Sirjajev (17:38 – ee., Sahrajcsuk). Kapusok: Jonas 19 védés/20 lövés, ill. Szimcsuk 29/32.

B-csoport:
Svájc–Dánia 6–2 (2–0, 2–1, 2–1). G: Conne (2:23, Wichser, Forster), Plüss (5:49, Seger, Jeannin; 23:35 – ee., Seger, Streit), Bezina (34:19, Cereda, Fischer), Paterlini (47:59), Aeschlimann (57:14, Paterlini, Keller), ill. Larsen (28:40, S. True, Hirsch), S. True (46:14 – ee., Akesson, Staal). K: Bührer 21/23, ill. Hirsch 26/32.
Oroszország–Egyesült Államok 3–2 (0–1, 2–0, 1–1). G: Frolov (21:41, Szaprikin), Antyipov (28:51, Zinovjev), Kovalcsuk (50:27 – eh., Dacjuk), ill. Hall (11:14 – ee., P. Ferraro, C. Johnson), Pohl (41:57 – ee., Dimitrakos). K: Podomackij 31/33, ill. Rogles 31/34.

C-csoport:
Lettország–Fehéroroszország 4–0 (1–0, 3–0, 0–0). G: Sorokins (16:10 – ee., Lavins, Pantelejevs), Skrastins (27:05, Sprukts; 34:05, Cipruss; 36:33, Sprukts). K: Naumovs 19/19, ill. Mezin 17/20, 35:40-tôl Sabanov 8/9.
Kanada– Svédország 3–1 (1–0, 1–0, 1–1). G: Heatley (10:47 – ee., Reinprecht, Briere), Briere (29:12, Marleau, Heatley), Dandenault (49:00, Briere), ill. Forsberg (51:41, P. Nordström, Tjarnqvist). K: Burke 39/40, ill. Salo 29/32.

D-csoport:
Ausztria–Szlovénia 6–2 (1–0, 2–1, 3–1). G: Brandner (14:32 – ee., P. Lukas, R. Lukas), Szücs (29:14, Perthaler, R. Lukas), Hohenberger (35:25, A. Lakos), Divis (42:30, Welser), Doyle (56:18, P. Lukas), Pock (57:50, A. Lakos), ill. Dervaric (35:57, Jan), Jan (55:22, Kontrec). K: Dalpiaz 18/20, ill. Glavic 29/35.

A vb teljes eredménysorát, a csoportok állását és további érdekességeket az 58. jégkorong-világbajnokság című összeállításunkban talál.
A harmadik délutáni mérkőzésen Lettország és Fehéroroszország legjobbjai feszültek egymásnak: nos, a lettek meglepően simán, 4–0-ra diadalmaskodtak, így a C-csoport harmadik helyén végeztek, míg a beloruszok a negyediken, így ők a kiesés ellen harcolnak majd a folytatásban. Az Irbét pótló Naumovsnak mindössze (?) 19 védést kellett bemutatnia a shutouthoz, a tengerentúlon edződő Skrastins pedig mesterhármassal segítette csapatát – hátvéd létére!
Este mindkét tengerentúli hokihatalom lejátszotta a harmadik csoportmérkőzését. Azt talán mondani sem kell, hogy az amerikaiak alulmaradtak az ősi rivális oroszokkal szemben (2–3), így három vereséggel végeztek az utolsó helyen, ellenben Kanada válogatottja parádés győzelmet aratott a hozzá hasonlóan erős alapokra építő svéd csapattal szemben (3–1), és megszerezte a csoportelsőséget. Egyetlen vigasz az amerikaiak számára, hogy éppen a legnehezebb meccsükön játszottak a leglátványosabban, más kérdés, hogy a kegyelemdöféssel egyenértékű harmadik orosz gólt emberhátrányból ütötte a nagyszerű Kovalcsuk.
És akkor a szuperrangadóról. A világbajnokságon ez ideig meglepően fegyelmezett kanadaiak bámulatosan védekeztek az első két harmadban, ha meg a védelem már verve volt, még mindig ott tornyosult a ketrec előtt a Phoenix Coyotes alkalmazásában álló Burke, akit csak a harmadik harmadban késztettek megadásra – a torna során először!
Igaz, addigra már két góllal vezettek a juharlevelesek, sőt Dandenault révén növelték előnyüket – a végjáték mégis izgalmasan alakult. Nem sokkal az után, hogy Smyth kiállíttatta magát, a játékrész nyitányaként a nagy Forsberggel kakaskodó Draper követte őt a büntetőpadra, és mivel a svédek Salo helyére mezőnyjátékost küldtek a jégre, hármas emberelőnybe kerültek a sárga mezesek. A hátralévő időben azonban kifogástalanul védekezett az olimpiai bajnok, és végül teljesen megérdemelten győzött, még két góllal is.
Szerdán befejeződnek az első csoportkör küzdelmei. Az A-csoportban Ukrajna Japánnal csap össze a negyedik hely elkerüléséért, ugyanabben a négyesben a szlovák–német párharcon az elsőség lesz a tét, míg a D-csoport legnagyobb csatájaként beharangozott finn–cseh mérkőzésen szintén a csoportelsőségért indulnak harcba a felek.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik