Németh elfáradt, de nyert

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.04.28. 20:58
Az idény eddigi legszínvonalasabb versenyeire került sor Kőszárhegyen. A 125-ös Köztársaság-kupa első futamával kapcsolatban két nevet kell kiemelni. Bórka János két héten belül a harmadik tétversenyén vett részt, és az Eb-futamok után vasárnap is parádézott.
Az ob-nyitányon nyerô Németh Kornél még nem tudja, indul-e a hét végi vb-futamon
Egy arany- és egy ezüstérmet gyűjtött be, ráadásul úgy, hogy az első számú KTM-je pont a verseny előtt ment tönkre. A 2000-es negyedliteres bajnok Ivánfy Kornél másfél év után versenyzett újra, és a számára ismeretlen négyütemű 250-es Yamahával a 125-ös mezőny egyik főszereplője lett. "Bár a sérülésem után szinte tökéletes volt a visszatérésem, nem tudom, hogy legközelebb mikor versenyzek újra” – mondta az egy bronzot és egy aranyat bezsebelő Ivánfy, akihez hasonlóan Tóth Ádám is az idén motorozott először szabadtéren a sérülését követően. A tavalyi 125-ös bajnok még nincs százszázalékos formában, de így is jó volt egy második és egy negyedik helyre.
A 250-es géposztályban Németh Kornélt a márciusi vesesérülése után első alkalommal láthatta a közönség. Az első versenyen nem volt ellenfele, a második felvonás első néhány körében azonban Krichphalushij váratlanul párharcot kezdeményezett vele. A küzdelem rövid ideig tartott, aminek a végén Németh előnye majdnem egy perc volt. "Egy kicsit elfáradtam a második versenyre, és néhány hibát is elkövettem a sáros pályán” – nyilatkozta Németh, aki még nem tudja, hogy indulhat-e a hét végi vb-futamon.

Köztársaság-kupa, 125 kcm, 1. futam, Kőszárhegy

1. verseny: 1. Bórka János (Moto-Complet, KTM), 2. Tóth Á. (Motor Revü, Suzuki), 3. Ivánfy (T Yamaha Team, Yamaha). 2. verseny: 1. Ivánfy, 2. Bórka, 3. Lécz Gergely (Real Motor, Suzuki). Az állás: 1. Bórka 45 pont, 2. Ivánfy 42, 3. Tóth 35

Motokrossz ob, 250 kcm, Kőszárhegy

1. verseny: 1. Németh Kornél (Neptun SE, KTM), 2. Krichphalushij (T Yamaha Team, Yamaha), 3. Grillmayer (Valvoline Kawasaki Team, Kawasaki). 2. verseny: 1. Németh, 2. Krichphalushij, 3. Grillmayer. Az állás: 1. Németh 50, 2. Krichphalushij 40, 3. Grillmayer 34