Atlétika - Czukor megvédte címét

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2003.03.29. 21:45
50 km-es gyalogló-ob, Gyügy

Férfiak. Bajnok: Czukor Zoltán (Komlói Bányász, edzô: Sátor László) 4:02:26, 2. Dudás (SZVSE) 4:29:49, 3. Tubak (SZVSE) 4:34:23, 4. Fülöp (Ipoly Walking Club) 4:43:30. Csapatbajnok: Szegedi VSE (Dudás Gyula, Tubak Róbert, Farkas Ádám, e: Antal Andor) 14:12:41
A nemzetközi verseny végeredménye: 1. Luis Galcía (guatemalai) 3:57:50, 2. Jánek (szlovák) 3:59:37, 3. Czukor Zoltán (magyar) 4:02:26

Nemzetközi verseny, Rhodeport
Férfiak. Diszkosz: …3. Varga Roland (magyar) 60.49

A hirtelen jött meleg megtréfálta a gyaloglókat a szlovákiai Gyügyön szombaton megrendezett nemzetközi versenyen, amely egyben 50 kilométeres magyar bajnokság volt. A 11 ország atlétáinak részvételével megtartott viadalon a későbbi győztes guatemalai Luis Galcía már a táv elején az élre állt, és ugyancsak erős, 3:45 órás iramot diktált. A magyar címvédő Czukor Zoltán – akinek a neve szerepel e rangos verseny győzteseinek emlékoszlopán –ugyancsak jól kezdett, annak ellenére, hogy három hétig influenzával küszködött, és a gyomrára is panaszkodott. Sajnos, a betegség nem múlt el nyomtalanul, a pécsi versenyző 30 kilométernél holtpontra került, amihez az egyre erősebb napsütés is hozzájárult. Ám nemcsak ő szenvedett, ellenfelei is visszaestek, a 35 induló közül 18-an adták fel a versenyt. Czukor a táv végén ismét magára talált, és végül harmadikként ért célba. 4:02:26 órás eredményével teljesítette a párizsi világbajnokság B-nevezési szintjét, és ötödször lett bajnok ezen a távon. A magyarok küzdelmében a második helyen Dudás Gyula végzett, aki két év kihagyás után tért vissza a pályára. Nem csoda, hogy őt ugyancsak próbára tette az 50 kilométer.