Walz visszakeringőzött gólt lőni

CSURKA GERGELYCSURKA GERGELY
2003.03.22. 22:34
Néhány atlantai honfiú elégtételt vett a montreali incidensért: minthogy az Ottawa volt a vendég, a mérkőzés előtt a kanadai himnusz is elhangzott az amerikai előtt, s kéttucatnyi hazai drukker nekiállt hőzöngeni az "O Canada első taktusai alatt, ám aztán abbahagyták a füttyögést.
A Thrashers klubvezetősége mindenesetre már a második harmadot követően szétosztotta a média képviselőinek a bocsánatkérő nyilatkozatot – ugyanez a Montreal Canadiens moguljainak csak egy nappal később sikerült (talán emlékeznek, az amerikaiak iraki támadására reflektálván a Canadiens csütörtöki mecscsén a hazai, főképp francia anyanyelvű közönség szétfütyülte az amerikai himnuszt). Mondhatni, az atlantai nagyfőnökök ráértek
NHL, alapszakasz, 158. játéknap

San Jose Sharks–Boston Bruins 3–2
(0–1, 2–1, 1–0). Gólszerzô: Sturm (34.), Damphousse (39. – emberelônybôl, 56.), ill. Murray (15. – ee.), Zamuner (22.). Kapusok: Toskala 28 védés/30 lövés, ill. Shields 15/18
New Jersey Devils–Pittsburgh Penguins 3–1 (2–0, 0–0, 1–1). G: Elias (2.), McKenzie (6.), Rheaume (51.), ill. Fata (49.). K: Schwab 23/24, ill. Hedberg 39/42
Dallas Stars–Minnesota Wild 2–3 (0–1, 0–0, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után. G: Young (43. – ee., 57.), ill. Stevenson (7.), Dupuis (42. – ee.), Walz (62.). K: Tugnutt 18/21, ill. Fernandez 34/36
Atlanta Thrashers–Ottawa Senators 1–5 (0–1, 0–2, 1–2). G: Snyder (41.), ill. White (13. – ee.), Rachunek (25. – ee.), Fisher (31.), White (42.), Varada (52.). K: Nurminen 35/40, ill. Emery 14/15

kommünikéket fogalmazgatni, elvégre az ottawaiak a második periódusra lejátszották a színről az NHL legrosszabb védelmét felvonultató hazaiakat. A csapatok közti különbséget híven érzékelteti a 15–40-es lövési arány, amely az eredményjelzőn 1–5-ként "csapódott le”.
Az atlanti divízió első helyére hajtó New Jersey a Pittsburgh ellen tett nagy lépést a minimális cél elérése érdekében – habár ezt aligha értékelhetjük vaskos meglepetésként, tekintettel arra, hogy a "pingvinek” fennállásuk második leggyalázatosabb "egy helyben totyogását” mutatják be: immár tizenötödik meccsükön maradtak nyeretlenek, s már csak három hiányzik az 1983-as rekord beállításához.
Az egykoron Minnesotából elszármaztatott Dallas Stars a volt székhely új gárdájával, a Wilddal szemben nem áll valami fényesen: a minnesotai utódok 3–1-re vezetnek az idei egymás elleni partik tekintetében. Ami érdekes, elvégre nem elképzelhetetlen, hogy e két egylet a playoffban is összekerül – márpedig a Csendes-óceáni divízió megnyerésére hajtó texasiak alkalmasint többre vágynak a rájátszásban, mint első körös búcsúra. Ezúttal a hirtelen halál döntött: Wes Walz ötösének négy tagja ugyan már lekorcsolyázott cserélni, a csatár azonban visszakeringőzött, amint látta, hogy a frissen beállt Richard Park korongot szerez a támadóharmadban, s elhatározásának jutalma győztes gól lett. A dallasi nézők így még idegesebben mehettek haza, elvégre néhány vitatott ítéletet követően egy, a második harmadban a Starsnak kiosztott kettő plusz kétperces büntetés ürügyén minden a kezük ügyébe kerülő tárgyat a jégre hajigáltak, a műsorfüzetektől a kólásdobozokon át a félig megrágcsált hot dogokig (viszont nem fütyültek a himnusz alatt, ez is valami…).
Ha Bostonban lett volna a San Jose elleni meccs, vélhetően Mike O’Connellnek is kijutott volna a jóból. A Bruins klubfőnöke az edző, Robbie Ftorek kirúgását követően saját maga állt oda a kispadhoz egyetlen esztendőnyi, másodedzőnyi tapasztalattal a háta mögött – legalább nem kell még egy embert fizetni –, s talán ez is szerepet játszott abban, hogy debütálásán a bostoniak 2–0-s vezetésről veszítettek a Sharks arénájában (holott kapusuk, Shields még büntetőt is védett). Habár, pechük is volt: a hazaiak csupán egyszer lőttek kapura az utolsó harmadban – ez győztes gólt ért, míg a Bruins tizenhárom kísérlete mintha ott sem lett volna…