Dörögtek az ágyúk

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2003.02.22. 21:32
Ahány gólt lőtt szombaton délután, immár annyi pont az előnye a táblázat élén a címvédő Arsenalnak. Arséne Wenger legényei az első húsz percben négyszer is betaláltak a házigazda Manchesternek, ami akkor is nagy kunszt, ha nem a United, hanem a City volt az ellenfél. Az MU eközben csupán egy pontot zsebelt be Boltonban (azt is milyen kínok árán!), így egyre közelebbről hallgathatja Sir Bobby Robson mind vérszomjasabb "szarkáinak szárnycsapásait. Akárcsak a Newcastle, idegenben nyert a Blackburn is, amiben az a nagy szám, hogy a váratlan diadal Londonban, a negyedik helyezett Chelsea otthonában született meg  ennek a sikernek örült a hazai pálya előnyét érvényesítő Everton és Charlton is.
Jellemzô kép Manchesterbôl: az Arsenal egyik franciája, a gólt „váratlanul” nem szerzô Wiltord elhúz Nash kapus mellett
"Lehet, hogy nem érdemeltük meg a pontot, de a lényeg, hogy mégis a miénk lett. Lehetetlen helyzetből szereztünk meg valamit, ami azt jelzi, hogy játékosaim vészhelyzetben képesek mozgósítani tartalékaikat” – mondta a kora délután lejátszott boltoni csata után Sir Alex Ferguson, az MU menedzsere. A "vörös ördögök” korábban még nem kaptak gólt a Wanderers viszonylag új stadionjában, a kilencvenes évek második felében felavatott Reebokban, ám most megtört a sorozat: a 61. percben a francia védő, Bruno N'Gotty kihasználta, hogy honfitársa, az egyébként több veszélyes helyzetben parádézó Fabien Barthez rosszul lépett ki egy beadásra, és félig fejjel, félig vállal a hálóba sodorta a labdát. Már mindenki elkönyvelte az újabb nagy meglepetést, azaz, hogy a kiesés ellen hadakozó boltoniak az Old Trafford után odahaza is legyőzik a vörös mezes világsztárokat, amikor a 90. percben David Beckham elhúzott a jobb oldalon, és a rövid sarok irányában belőtt labdáját Ole-Gunnar Solskjaer közelről a hálóba gyömöszölte. "Nagyon veszélyes helyeken adtuk el a labdát, ezt nem úszhattuk meg büntetés nélkül” – dühöngött Sam Allardyce, akinek tanítványai a kéthetes bajnoki szünetet dubai feltöltődéssel ütötték el.

A forduló eredményeit, a bajnokság és a góllövőlista állását Európai topligák című összeállításunk Anglia rovatában olvashatják.
Az Arsenal játékosai nem nyaraltak, ennek ellenére talán még a boltoniaknál is fittebbnek tűntek. Az első húsz percben nem kevesebbszer, mint négyszer intették csöndre a Maine Road közönségét. A 4. percben Bergkamp sétált be a nagyvonalú hazai védők mögé, és lőtte a hálóba a Lauren átadása után legalább harminc métert (!) guruló labdát, majd Henry balról begurított labdáját Pires terelte közelről a kapuba. Nem sokkal a jól hangzó francia "négylábast” követően a balösszekötő helyén megugró Henry tűzte be egy igazítás után a hosszúba a saját 16-os tájáról érkező labdát, majd megint "visszalépett” feladónak – szögletéből Sol Campbell fejelt a hálóba. A második félidőre még egy-egy "francia” gól maradt, a különbség nem változott. "Profimunkát végeztek a játékosaim, nem is tudom, milyen jelzővel illethetném még őket” – kereste a szavakat Arséne Wenger, az Arsenal francia menedzsere. "Öngyilkos módon védekeztünk, nem is lehetett más a végeredmény” – mondta a túloldalról Kevin Keegan.

First Division
33. forduló: Coventry City–Bradford City 0–2, Crystal Palace–Sheffield Wednesday 0–0, Ipswich Town–Grimsby Town 2–2, Leicester City–Wimbledon 4–0, Nottingham Forest–Stoke City 6–0, Portsmouth–Gillingham 1–0, Preston–Wolverhampton 0–2, Reading–Rotherham 3–0, Sheffield United–Norwich 0–1, Walsall–Watford 2–0, Brighton–Millwall 1–0, Burnley–Derby County 2–0
Az élcsoport: 1. Portsmouth 70 pont, 2. Leicester 68, 3. Reading 58
Váratlan vereségbe szaladt bele odahaza a Chelsea, amely a Blackburnt látta vendégül. A gól nélküli első félidőt követően a hazaiaknál pályára lépett Gianfranco Zola is – neki ez volt a 300. fellépése Chelsea-mezben, a jubileum alkalmából nem olyan végjátékot érdemelt volna, mint amilyenben része volt: Yorke fejesére és Dunn lövésére Hasselbaink szabadrúgása révén csak egyszer tudtak válaszolni a londoniak. Korántsem volt ilyen meglepő a vergődő Leeds újabb hazai veresége, amelyet a Dyer és Shearer repítette Newcastle osztott ki. "Három góllal nyerni idegenben, ez kolosszális eredmény!” – örvendezett Robson, a vendégek idős mestere. Terry Venables, a Leeds menedzsere influenzás, így nem lehetett ott a kispadon – nagy-nagy szerencséjére…
Röviden a többi mérkőzésről: két cserejátékos, a költőien fiatal Rooney és a dán Gravesen is előkészített egy-egy gólt Tomas Radzinskinek, így az Everton óriási hajrával fordítani tudott a Southampton ellen; a Charlton jó darabig sütögette az Aston Villát, aztán morzsa nélkül fel is falta, így sorozatban már ötödször "lakott jól” (pedig a Villában hosszú idő után pályára léphetett a mellőzött és sértett török védő, Alpay is); a téli átigazolási időszakban megszerzett Chris Riggott kétszer is a kapuba talált, vezérletével a Middlesbrough gond nélkül intézte el a lassan reménytelen helyzetbe sodródó sereghajtót, a Sunderlandet.

Tv: a Sport1 ma 17 órakor élőben közvetíti a Birmingham– Liverpool mérkőzést