Kométa-Kaposvár–Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC 3:1
(19, –17, 19, 23)

Kaposvár, 300 néző. V: Mezőffy, Mocsnik
KAPOSVÁR: Csíkos, Bánhegyi, TOMANÓCZY, DÁVID, PÁSZTOR, Gubik. Cs: Geiger (liberó), Gelencsér, Mészáros P., Kovács B., Bozó. Edző: Demeter György
KECSKEMÉT: KODÁCSY, SOMODI, ifj. Nagy P., Csala, Buday, Kása. Cs: Rácz (liberó), PÉTERFY, Rapi, Tamás. Edző: Nagy Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 13:7, 16:11, 19:16, 23:17, 24:19. 2. játszma: 4:6, 7:10, 12:14, 14:18, 16:22, 17:24. 3. játszma: 8:6, 14:14, 18:14, 21:16, 23:17, 24:19. 4. játszma: 0:4, 10:7, 15:12, 22:17, 23:19, 23:22, 24:23

Erőteljes nyitásokkal és jó sáncmunkával kezdtek a hazaiak. Nagy Péter kétszer is időkéréssel, kettős cserével, majd visszacserével is próbálkozott, és bár csapata feljavult, három pontnál jobban nem tudta ellenfelét megközelíteni. A vendégek nagyot javultak a második játékrészre, elkapták a fonalat, és többnyire hárompontos előnnyel meneteltek céljuk felé. Most Demeter György kényszerült cserékre, ám nem sikerült csapatát felráznia. Mindkét fél ráérzett arra, hogy a harmadik játszma megnyerése perdöntő lehet a végkimenetel szempontjából: izgalmas csata következett nagy ütésváltásokkal, jó sáncmunkával. A szett félidejében a Kométa jobban összpontosított, hat ponttal elhúzott, és ezzel maga javára fordította a játszmát. A negyedik felvonásban a vendégek kezdtek jobban, aztán a zsinórban hat pontot ütő kaposváriak magukra találtak, s bár a kecskemétiek nagy küzdelemre késztették őket, végül is sikerült előnyt szerezniük a vasárnapi visszavágóra.

Mestermérleg
Demeter György: – Igazi kupamérkőzés volt, a játékosok minden feszültségével és az ilyen mérkőzéseken megszokott hibákkal.
Nagy Péter: – Reális eredmény született, de úgy érzem, kezdünk kijönni a hullámvölgyből. A továbbjutás még nem lefutott.