(23, 25, –23, 17)

Dunaújváros, 200 néző. V: Donkó, Csikós
DUNAFERR: SZABÓ G. 3, PAJOR 14, URFI 14, MÓZER 10, SZEKERES 14, TÓTH T. 19. Cs: Nagy A. (liberó), Németh Sz., Lukács S. Edző: Ruffing Péter
KAPOSVÁR: Gubik 5, DÁVID 16, Tomanóczy 8, GEIGER 15, Csíkos 5, Gelencsér 2. Cs: Zarka (liberó), Kovács B. 3, Bánhegyi 1, Bozó 2. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:6, 6:6, 9:11, 17:16, 18:19, 23:19. 2. játszma: 3:0, 7:2, 14:11, 16:16, 20:23. 3. játszma: 1:3, 6:6, 12:10, 13:15, 20:18. 4. játszma: 5:1, 8:4, 13:5, 18:8, 20:9

Visszatért Dunaújvárosba a Kuvaitban légióskodó Forgó Nándor, ám a center egyelőre csak a lelátón foglalt helyet. A találkozó elején a vendégek jó sáncokkal többször is előnyhöz jutottak, ám a szett utolsó harmadában már a dunaújvárosi blokkok is hatásosak voltak, így vezetéshez jutott a hazai együttes. Mintha nem számított volna erre a Kaposvár, és a folytatásban zavar keletkezett a soraiban: pillanatok alatt ötpontos vezetésre tett szert a Ruffing-gárda. Demeter György cserékkel frissítette csapatát, és a második technikai időre ledolgozta hátrányát. Igaz, ehhez kellettek a hazai nyitásfogadási hibák is. A felvonás hajrájában három ponttal is vezetett (20:23) a vendégcsapat, de játszmalabdát is hárítva, hihetetlen energiákat mozgósítva tovább növelte előnyét a piros-fehér együttes. A folytatásban megvolt az esélye a Dunaferrnek, hogy befejezze a mérkőzést, ám Dávid pontjaival szépített az ellenfél. A befejező játékrészben nagyon jól kezdett a Dunaferr, Urfi parádéjával kétszámjegyű különbség is kialakult a két együttes között. A látottak alapján nem volt véletlen, hogy Kecskeméten is nyerni tudott az újvárosi gárda, hiszen a bajnokesélyest is két vállra fektette.