NRK-Nyíregyháza–Architekton-Gödöllői RC 3:0
(19, 17, 10)

Nyíregyháza, 100 néző. V: Mocsnik, Mezőffy
NYÍREGYHÁZA: Akimova 5, SCHLÉGL 14, ERDÔSNÉ 15, Kiss K. 10, Mátrai B. 5, Mátrai V. 11. Cs: Botos 1. Edző: Ludvig Zsolt
GÖDÖLLÔ: Gudmann 1, Mester 11, Kurucz 2, Szendrői 9, Nagy K. 4, Villányi 5. Cs: Szurkos 1, Szabó M. 1, Puskás, Scholtz. Edző: Németh Lajos
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 7:5, 10:9, 13:9, 14:14, 18:15, 21:19. 2. játszma: 7:1, 10:7, 16:10, 21:13. 3. játszma: 7:1, 10:2, 13:5, 17:5, 20:6, 23:8

A Gödöllô kevés sikerrel támadta a Kiss Katalin (balra) és Erdôsné alkotta sáncot
Negyedórás késéssel kezdtek a csapatok, de nem azért, mert a születésnapjukat ünneplők (Schlégl Katalin, Kiss Katalin, Mátrai Veronika és Ludvig Zsolt) köszöntése elhúzódott, hanem mert a játékvezetők útját közlekedési baleset miatti torlódás nehezítette. Ami pedig a meccset illeti, a táblázaton elfoglalt kedvező helyezések ellenére cseppet sem sziporkáztak a liberó nélkül játszó csapatok. Kezdetben még szívósan küzdött a Gödöllő, erőfeszítései eredményeként az első szettben rendre a bajnok nyomában járt, de Schlégl megrázta magát, és a hazaiaké lett a játszma. Lényegesen egyoldalúbb képet festett a folytatás: a vendégoldalon hiába termelte szorgosan a pontokat Mester, a Gödöllő nem tudta megszorongatni a nem éppen Bajnokok Ligája-formát mutató Nyíregyházát. A harmadik szettben már több volt a látványosabb játékelem, elsősorban Erdősnéék jóvoltából. Hiába cserélgetett Németh Lajos, tanítványai ekkor már alárendelt szerepre kárhoztattak.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt:
– Ezzel a mérkőzéssel részben már a BSE elleni rangadóra készültünk, főleg a védekezésünket próbáltuk felhozni. Amiben még javulnunk kell, az a nyitásfogadásból indított támadásépítés.
Németh Lajos: – Az első két játszmában még egészen jól tartottuk magunkat, az utolsóra azonban szétestünk, ami nem elfogadható.