Újabb kínos PSG-kudarc

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2003.02.09. 21:00
A párizsiak végig a sarkukban érezhették a délieket, éppúgy, mint Aloisio Colombót
Hosszú idő után nincs holtverseny a Ligue 1 táblázatának legtetején. A hét végi fordulóban a Monaco csupán egy pontot szerzett, így a korzikai kirándulásáról diadalmasan hazatérő Olympique Marseille két ponttal elhúzott nagy vetélytársától. A bajnok Lyon újabb pontvesztése miatt jelentős lépéshátrányba került, és most már kénytelen hátrafelé pillantani, hiszen a Bordeaux-t meglepő Bastia egy pontra megközelítette. Az alsóházban a Troyes és a Montpellier is idegenben szerzett pontot, így odalenn is kezd élesedni a küzdelem.
Kezdjük is beszámolónkat a csupa saját nevelésű játékossal kiálló Montpellier sikerével, amely nem akárhol, Párizsban született meg! Az eltiltott Ronaldinhót nélkülöző PSG nagyon korán vezetéshez jutott, később is voltak helyzetei, de gólt már csak az ellenfél szerzett. A fiatal Valery Mézague előbb távolról bombázott, majd közelről kotort be egy elépattanó labdát, a hajrában pedig a guineai Fode Mansaré lőtt közelről a kapuba. A harmadik gólnál a vendégek már emberhátrányban voltak (éppen az első két gólt szerző Mézague kapott két sárgát), igaz, az ellenfelét amúgy ronaldinhósan letalpaló Paulo César "gondoskodott” arról, hogy a levonuláskor ismét azonos legyen a létszám. "Semmi sincs veszve, ha nem leszünk elsők, még mindig ott a második vagy a harmadik hely, nem is beszélve a Francia Kupáról” – próbált pozitívumot találni Luis Fernandez, a PSG edzője.

Ligue 1
27. forduló: Ajaccio–Marseille 0–2 (Bakayoko 34., Sakho 79. – 11–esbôl), Bordeaux–Bastia 0–2 (Essien 21., Laslandes 54.), Le Havre–Sedan 2–1 (Martot 34., Lesage 74., ill. H. Camara 45.), Lille–Lens 0–2 (Song 42., T. Vairelles 76.), Lyon–Troyes 0–0, Nice–Sochaux 2–2 (Everson 54., Mionnet 63., ill. Pagis 40., Frau 78. – 11–esbôl), Paris Saint-Germain–Montpellier 1–3 (J. Leroy 3., ill. Mézague 14., 20., Mansaré 75.), Rennes–Monaco 0–0, Strasbourg– Guingamp 3–1 (Bassila 53., Ljuboja 55., Martins 57., ill. Carnot 69.), Az Auxerre–Nantes 0-1 (Moldovan 2.).
Idegenben nyert a Marseille, a ligát uraló déli triumvirátus pillanatnyi zászlóshajója is. Bár az Ajaccio friss argentin ereje, Esnaider fejjel kétszer is próbára tette Runjét, az OM kapusát, az érdemi események a hazai 16-oson belül történtek. Az első félidőben Ibrahima Bakayoko lőtt hanyatt vetődve a hálóba egy pontosan végrehajtott szabadrúgás-kombinációt követően, a másodikban pedig Lamine Sakho talált be tizenegyesből, némi szerencsével. "Sok pontot szórtunk el idegenben, örömmel veszem tudomásul, hogy megkezdtük a pótlást” – mondta Alain Perrin, az OM edzője.
Ugyan a Monaco sorozatban a tizenegyedik mérkőzésén is megőrizte veretlenségét – a rennes-i csatában mindkét fél előtt adódtak helyzetek –, de ez nem volt elég az első hely megtartásához. Sajnálhatja a két pont elszórását a Nice is, annál is inkább, mert augusztus 24-e óta először kapott gólt a saját stadionjában. Igaz, sokkal rosszabbul is alakulhattak volna az események, hisz Pagis szólógólja után a hazaiak emberhátrányba kerültek (a hátulról becsúszó Cobost kissé szigorúan állította ki a játékvezető). A Nice azonban nem omlott össze, a Roy elbaltázott 11-ese után hamar eszmélő brazil Everson egyenlített, majd ugyanő gólpasszt adott Mionnet-nak. A Sochaux büntetőből hódította vissza a már veszni látszó egyik pontot.
Röviden a többi mérkőzésről. Lilian Laslandes is betalált volt csapatának a remek passzban lévő (hatból ötször nyerő) Bastia bordeaux-i vendégjátéka alkalmából. Az északi derbi vesztese, a Lille sorozatban negyedszer vallott kudarcot, a Lens viszont négy döntetlen után győzött; a vendégek soraiban először volt eredményes visszatérte óta a Lyonból "hazacsábított” támadó, Tony Vairelles. A címvédő Lyon sorozatban negyedszer maradt győzelem nélkül, pedig ha valamikor, akkor most, a sereghajtó ellen lendületet vehetett volna; a vendégek kapuját kiválóan védő Tony Heurtebist egyszer a kapufa is kisegítette. Mozgalmas mérkőzésen (két kiállítás a vendégeknél, két kapufa és egy kihagyott büntető a hazaiaknál) győzte le a Le Havre a Sedant – ez volt a kiesés elől menekülő normandiai gárda egymást követő negyedik győzelme odahaza. A Strasbourg öt perc alatt háromszor talált be a Guingampnak, így a bretonok nem reménykedhettek abban, hogy elkerülik sorozatban az ötödik vereségüket.