Csillag Balázs újra itthon edz

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2003.01.24. 22:43
A tavaly augusztusi Európa-bajnokság nemcsak azért emlékezetes számunkra, mert versenyzőink kitűnően szerepeltek rajta, hanem mert az ügyességiek mellett a futók is remek helyezéseket szereztek.
A vágtázó Németh Roland 100 méteren, a középtávfutó Varga Judit pedig 1500-on lett negyedik, míg Csillag Balázs 5000 méteren hetedikként ért célba. Az Amerikában diplomát szerző hosszútávfutó már a kontinensviadal előtt felhívta magára a figyelmet, hiszen 13:26.96 percre javította Mecser Lajos huszonnégy éves országos csúcsát. Csillag tavaly befejezte az egyetemet, s most ismét itthon készül.– Az Európa-bajnokság után néhány versenyen még elindultam, ezt hoszszabb pihenő követte, aztán kezdtem újra az edzéseket – válaszolta kérdésünkre a Szekszárdi AC versenyzője. – Sajnos egy hónapja megfájdult a térdem, s kiderült, hogy csonthártyagyulladásom van. Először pihenéssel, illetve olyan edzésmunkával próbálkoztam, amelynél nem voltak fájdalmaim, de nem szűntek a panaszaim. Végül injekciókat kaptam, s most úgy tűnik, folytathatom a munkát. December elején nagyon jó erőben voltam, s úgy terveztem, hogy február elején külföldön is pályára lépek. Ezt sajnos le kellett mondanom, hiszen semmi értelme sincs annak, hogy rosszul szerepeljek. No és az elmaradt munkát is pótolnom kell.– Mennyiben más az idei felkészülése, mint a korábbiak?– Az utóbbi években, amikor szeptemberben visszautaztam Amerikába, rögtön elkezdődött a mezeifutó-szezon, ami november közepéig tartott. Ezt követően csak kis pihenésre volt időnk, januárban már fedett pályán versenyeztünk. Most ősszel pihenhettem, ami rám is fért, hiszen hosszú volt a szabadtéri idény. Az előző években számomra az országos bajnokság jelentette a nyári szezon végét.– Az idei hideg, havas tél nem akadályozta a felkészülését?– Odakint is hasonló körülmények között edzettem, igaz, hó sohasem esett. Ez azonban sajnos itthon sem befolyásolta a munkámat, mert mire havazott, már fájt a lábam. Ellenkező esetben azért nem okozott volna problémát, mert elutaztam volna Horvátországba vagy Dél-Afrikába.– A tavalyi sikerek nyomán mennyiben változott meg az élete?– Nem hiszem, hogy változott volna. Jó érzés volt, hogy foglalkoztak az eredményeimmel, de semmi különös nem történt. Talán annyi, hogy most már többet várnak tőlem. Én is inkább azzal foglalkozom, hogy a jövőben mire leszek képes. Szeretnék kijutni a világbajnokságra, ehhez egyéni csúcsot kell futnom. A nagyobb változást számomra az jelentette, hogy elmaradt az őszi mezei szezon.– Ez így jobb?– Részben. Odakinn ugyanis sohasem készültem rá a hét végi versenyekre, azokat csak erősebb edzésnek tekintettem. Ez a módszer bevált, ezért itthon is folytatni szeretném. Tavaszszal edzésjelleggel indulok majd a versenyeken, a nyárra összpontosítok.– Milyen időt tűzött ki célul maga elé?– Szeretnék 13:20 közelébe kerülni. Ha nem jön közbe semmi, remélem, annál is jobbat futok. Az orvosok azzal biztatnak, hogy a mostani sérülésem nyomtalanul elmúlik, így bizakodó vagyok.– Más távon is versenyez majd?– Háromezer méteren. Az Európa-bajnoki hetedik helyezés után valószínűleg lehetőségem lesz jó mezőnyben indulni, így szeretném ezen a távon is megjavítani az országos csúcsot. Hogy mikor rajtolok először, azt nem tudom megmondani, minden a felkészüléstől és a formámtól függ.