Jégkorong - A Gunz a Klagenfurt mumusa

VAS ANDRÁSVAS ANDRÁS
2003.01.22. 21:18
A múlt heti hullámvölgy után ismét jobbik arcát mutatta az osztrák bajnokságban a Gunz EHC Lustenau. Fekete Dániel csapata hazai jégen fogadta a dobogó harmadik fokáért küzdő Klagenfurtot, és Jouko Myrränek 43 másodperccel a végső dudaszó előtt esett góljával a szezon során harmadszor győzte le a karintiaiakat, Fekete viszont nem szerzett pontot.Jóval kevesebb sikerélmény jutott a hétvégén Vas Jánosnak. A svéd elitligás Malmö IF Redhawkstól egy hónapra az IF Troja/ Ljungbynak kölcsönadott 19 éves támadó ugyanis két vereséget könyvelhetett el új csapatával. Fekti Dániel csapata, a Helsinki IFK a rengeteg sérült miatt csak három támadótrióval tudott kiállni a szintén fővárosi K-Vantaa ellen. A HIFK ennek ellenére begyűjtötte a két pontot, s az első sor tagjaként Fekti is megdolgozott a sikerért. Ausztria
Uniqa Liga. 28. forduló: Gunz EHC Lustenau (Fekete Dániel)–EC Klagenfurter AC 4–3
Az élcsoport állása: 1. EC Supergau Feldkirch 42 pont, 2. Black Wings Linz 39, 3. HC TWK Innsbruck 38, …7. Gunz EHC Lustenau 20

Finnország
SM-liiga. Junior B-korosztály. 21. forduló: Helsinki IFK (Fekti Bálint)–K-Vantaa 1–0
Az élcsoport állása: 1. HPK Hämeenlinna 32, 2. JyP Jyväskylä 29 (85–55), 3. KalPa Kuopio 29 (89–63), …5. HIFK 25 (20 mérkőzésből)

Svédország
Elitserien. 37. forduló: IF Leksand–Malmö IF Redhawks 2–1. 38. forduló: SK Södertälje–MIF Redhawks 3–1
Az élcsoport állása: 1. HC Västra Frölunda 76 (121–75), 2. IK Timra 76 (122–99), 3. BK Färjestad 72, …10. MIF Redhawks 45
Allsvenskan Södra. Rájátszás. 3. forduló: IF Troja/Ljungby (Vas János)–HC Örebro 90 4–5 – hosszabbítás után. 4. forduló: IFK Arboga IK–IF Troja/Ljungby (Vas) 2–0
Az élcsoport állása: 1. IK GoIS Mörrmum 17, 2. IF Nybro 13, 3. HC Örebro 90 11, …6. IF Troja/Ljungby 8