(–28, –16, –22)
Dunaújváros, 100 nézô. V: Mokry, Porvaznik (szlovákok)
DUNAFERR: TÓTH T. 15, Szabó G. 2, Szekeres 7, URFI 14, Pajor 3, Németh Sz. 4. Cs: NAGY A. (liberó), Németh G., Lukács S., Bokor E., Kecskeméti. Edzô: Ruffing Péter
BERLIN: LIEFKE 21, Bakumovki 5, DEHNE 3, KOVAC 8, LANGE 7, Günther 7. Cs: HUTTUNEN (liberó), Urnaut 1, Eichbaum, Rieke, Schmidt. Edzô: Mirko Csulics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 8:8, 11:12, 17:14, 23:16, 24:25. 2. játszma: 3:3, 8:6, 15:11, 20:14. 3. játszma: 3:6, 8:11, 14:17, 19:17, 20:22
Érdekes szerkezetben vette fel a Dunaferr a harcot a német csapat ellen. A válogatott liberó, Szabó Gábor már Szkopjében is a feladóposztra kényszerült Tóth Gábor sérülése miatt, ám ezúttal Mózer Zoltán sem tudta vállalni a játékot. Ôt Németh Szabolcs helyettesítette, míg Szabó posztján a térdműtét után lábadozó Nagy Attila szerepelt. A bosnyák, finn és belga légiósokkal felálló vendégek (négy nemzeti válogatottal) hazai pályán biztosan nyertek, és most sem érkeztek rossz ajánlólevéllel, hiszen a csoport favoritját, a holland Apeldoornt verték az előző fordulóban.
Ennek ellenére a Dunaferr remekül kezdett, és egy kisebb hullámvölgy után a nyitó játszmában végig irányította a játékot. Sőt a szett hajrájában a meglehetősen gyengén fogadó ellenféllel szemben már behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert. A jugoszláv edző tanácsai azonban varázsütésre megváltoztatták a Berlin játékát, és hiába volt játszmalabdájuk a dunaújvárosiaknak, elvesztették a már megnyertnek hitt szettet.
A folytatásban magabiztosabb, pontosabb lett a német együttes, és a második játszma közepén megtörte a hazaiak ellenállását. A harmadik felvonásban is szinte végig a vendégek vezettek, ám Tóth Tibor jó szervái révén ismét megcsillant a szettrablás lehetősége. A német gárda azonban nem engedhette, és nem is engedte meg, hogy játszmát veszítsen, hiszen még harcban van a csoport első helyéért.

Mestermérleg
Ruffing Péter:
– Az első játszma végén két buta hiba megzavarta a csapatot, és ezt maximálisan kihasználta rutinos ellenfelünk.
Mirko Csulics: – A találkozó elején megilletődötten játszottunk, ami majdnem az első szett elvesztésébe került, de szerencsére még időben rendeztük sorainkat.