R. P.R. P.
2003.01.14. 22:05
Corus nemzetközi szupertorna
(átlagértékszám: 2701, XIX. kategória), Wijk aan Zee
3. forduló: Polgár Judit (magyar)–Timman (holland) 1:0, Kramnyik (orosz)–Barejev (orosz) 1:0, Krasenkow (lengyel)–Ponomarjov (ukrán) döntetlen, Shirov (spanyol)–Ivancsuk (ukrán) döntetlen, Griscsuk (orosz)–Karpov (orosz) döntetlen, Anand (indiai)–Van Wely (holland) döntetlen, Ragyabov (azeri)–Topalov (bolgár) 0:1
Az állás: Barejev, Polgár Judit, Anand és Karpov 2-2 pont , Kramnyik, Topalov, Van Wely, Ponomarjov, Van Wely, Shirov, Ivancsuk és Griscsuk 1.5-1.5, Krasenkow 1, Ragyabov 0.5
Nem kellett sokáig várni az első magyar győzelemre a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló szupertornán. A harmadik fordulóban ugyanis Polgár Judit világossal, meggyőző játékkal verte papíron a mezőny leggyengébb részvevőjének számító holland Jan Timmant. A házigazdák egyik kedvence igyekezett ismertebb változatba terelni a partit, hogy jobban kihasználhassa hatalmas rutinját, ám a női világranglista vezetője a játszma elejétől kezdve jobban állt, és a későbbiekben még tovább is tudta erősíteni pozícióját. Aztán a harmincegyedik lépésben, kritikus helyzetben Timman borzasztó gyengét húzott, és onnantól kezdve már nem sok köze volt a meccshez: pár lépés múlva be kellett szüntetnie az ellenállást.
A következő, szerdai játéknapon Polgár Judit ellenfele a volt FIDE-világbajnok Anatolij Karpov lesz.