Näslund már harmincgólos

K. J.K. J.
2003.01.09. 21:33
Szuperrangadóhoz méltó játékkal örvendeztette meg a vancouveri publikumot a helyi Canucks és az Ottawa: összesen tíz gól született, ráadásul hatot a házigazdák ütöttek, avagy minden adott volt az ünnepléshez, már csak azért is, mert ezzel a győzelemmel biztossá vált, hogy Marc Crawford, a Vancouver edzője ülhet le a nyugatiak kispadjára a február 2-án Floridában rendezendő All Star-gálán.
Megtalálták Amonte-t
Fennállása során elôször játszott 0–0-s döntetlent a Phoenix, amely Chicagóból hozott el értékes egy pontot. E mérkôzés elsôsorban a szédületes kapusteljesítményekrôl marad emlékezetes (Michael Leighton élete elsô NHL-meccsén ért el shutoutot, míg Zac Bierk azt ünnepelte emígyen, hogy az idényben elôször volt kezdô a Coyotesban), no meg arról, hogy a phoenixes Tony Amonte elôször játszott elôzô csapata otthonában. Nos, a Blackhawks hívei nem unatkoztak, azonnal „megtalálták” Amonte-t, és folyamatos fütyüléssel hergelték, amint egykori kedvencük a koronghoz ért.
A keletiekén pedig a most legyőzött Senators mestere, Jacques Martin foglal helyet. No, de térjünk vissza a szerdai derbihez! A liga két legjobb góllövője, Markus Näslund és Marián Hossa egymást készült felülmúlni – ám e külön párharc végtelenül egyoldalúra sikeredett, minthogy Hossa eltűnt a pályán, a Canucks svéd ásza viszont kétszer volt eredményes, elérve ezzel a 30 gólos határt az idényben. De hogy ő se legyen felhőtlenül boldog, a harmadik harmadban begörcsölt a háta, és keserves kínos közepette kénytelen volt elhagyni a játékteret.
Addigra viszont minden eldőlt.
A "szenátorok” csak az első két harmadban tudták tartani a lépést vetélytársukkal, és ekkor bizony a vancouveriek nyaka köré tekerték a kötelet, hiszen háromszor is megszerezték a vezetést. A hatalmas elánnal rohamozó hazaiak aztán megtörték a vendégek lendületét, ráadásul a bíróktól is kaptak némi "hátszelet”, elvégre ők 14-szer kerültek emberelőnybe, az ottawaiak meg csak négyszer…
Röviden a játéknap további eseményeiről. Két gólpasszal és győzelemmel mutatkozott be új csapatában, a New York Rangersben a Chicagónál nemkívánatos személlyé vált Borisz Mironov; a "parkőrök” mind a négy idénybeli meccsüket megnyerték a Carolina ellen, 14–3-as gólkülönbséggel. A bajnok Detroit nem szégyenült meg, Brett Hull két góljával végül két vállra fektette a Floridát, elkerülve ezáltal azt, hogy az évadban először két meccset bukjon egymás után. Jussi Markkanen ismét megbabonázta az anaheimieket, akik immár 168 perce nem tudnak gólt ütni neki – nyert is az Edmonton, 1–0-ra. Valamennyi, idény közben kinevezett edző győzelemmel kezd csapatánál: ezt a szabályt legutóbb a Columbusnál frissen kinevezett Doug MacLean erősítette.

Tv: a Dallas–Chicago meccset a Sport1 pénteken 20.30-tól felvételről sugározza

NHL, alapszakasz, 90. játéknap
Florida Panthers–Detroit Red Wings 1–2 (0–0, 0–1, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után.
Gólszerző: Nilson (41. – emberelőny), ill. B. Hull (35., 62. – az első ee.). Kapusok: Luongo 30 védés/32 lövés, ill. Legace 28/29
Minnesota Wild–Columbus Blue Jackets 1–2 (0–0, 0–1, 1–1). G: Bouchard (52.), ill. Sanderson (29.), Marshall (48.). K: Roloson 24/26, ill. Denis 18/19
New York Rangers–Carolina Hurricanes 5–1 (1–0, 3–0, 1–1). G: Barnaby (3.), Holik (27., 47. – az első ee.), E. Lindros (34. – ee.), Lundmark (39.), ill. O'Neill (42. – ee.). K: Dunham 30/31, ill. Irbe 16/20, a 3. harmadtól Weekes 3/4
Chicago Blackhawks–Phoenix Coyotes 0–0. K: Leighton 31/31, ill. Bierk 40/40
Anaheim Mighty Ducks–Edmonton Oilers 0–1 (0–0, 0–1, 0–0). G: M. York (28.). K: Gerber 20/21, ill. Markkanen 32/32
Vancouver Canucks–Ottawa Senators 6–4 (2–2, 2–1, 2–1). G: Näslund (15., 35. – mindkettő ee.), Malik (20.), Linden (30.), Ruutu (43.), Cooke (50. – emberhátrány), ill. Havlat (4. – ee.), Fisher (17., 23. – az első eh.), Martins (59.). K: Cloutier 23/27, ill. Lalime 19/25, 49:32-től Emery 4/4

Hedberg kényszerpihenőn

PITTSBURGH. Kulcscsonttörése miatt meghatározatlan ideig nem állhat csapata rendelkezésére a pittsburghi Johan Hedberg. Jó hír viszont a Penguins-szurkolók számára, hogy Mario Lemieux ágyéksérülése nem súlyos, így csupán egy mérkőzést, a lapzártánk után megrendezett, Toronto ellenit kellett kihagynia.