NHL - négy mérkőzés, huszonnyolc gól

K. J.K. J.
2003.01.07. 21:32
Hétfőn sem lehetett panasz a jégre lépő csapatokra, átlagban hét gól született az erre a napra kiírt négy mérkőzésen. A legtöbbször, szám szerint tízszer a San Jose–Edmonton derbin rezdültek meg a hálók, összefoglalónk élére mégis az Ottawa New York-i kirándulása kívánkozik, elvégre a Senators hokisai továbbra is "ingyen” játszanak, méghozzá fantasztikusan. Igaz, Gary Bettman NHL-főnök szerint már ezen a héten orvosolják a kanadai élklub anyagi problémáit."Valamennyiünk nevében mondhatom: nem a pénzünkkel vagyunk elfoglalva, hanem a játékkal, és ez meg is látszik a teljesítményünkön, mert mi vezetünk a bajnokságban. Ugyanakkor még messze a vég, a legjobb formánkat a rájátszásban kell hoznunk. Mindenesetre amíg úgy játszunk, mint most, bárhonnan kapura lőhetünk, mert a korong úgyis bemegy valahogy…” – nyilatkozta Marián Hossa, az Ottawa "szócsöve” a Rangers felett aratott 5–2-es diadal után. A tengerentúlon használt kifejezéssel élve, Hossa csapata, de főleg ő maga "tűzön van” (on fire), hiszen a Senators az utóbbi 16 meccséből 12-t megnyert, a szlovák játékos meg hat gólt termelt három fellépés alkalmával. Ami pedig a "bárhonnan kapura lőhetünk” tételt illeti, Magnus Arvedson, valamint a másodszor eredményes Hossa egyaránt mázlis gólt lőtt a harmadik harmadban, így ugrott meg a Senators 2–2-ről 4–2-re, és döntötte el a két pont sorsát.A tízgólos termést testvériesen elosztották a felek San Joseban, igaz, a vendég edmontoniak aligha így tervezték, mert már 5–2-re is vezettek. A "cápák” rohamát az idényben eleddig elég gyengén muzsikáló Scott Thornton indította el, majd a harmadik harmadban – amelyben a házigazdák húszszor sorozták meg Tommy Salót – Dan McGillis két góljával beállította az 5–5-ös végeredményt. Az Oilers ráadásul egy meccs erejéig mindenképpen elveszítette Mike Comrie-t, a gárda harmadik legeredményesebb játékosát, aki az amúgy is förtelmes harmadik játékrészben eltörte a hüvelykujját. A hat újonccal felálló Los Angeles négy zakó után tudott ismét győzni, hála a karrierje első gólját ütő Joe Corvónak, illetve Steve Kellynek és Brad Chartrandnak, no meg Felix Potvin kapusnak, aki, feledtetve az előző négy fellépésekor mutatott borzalmat (14 bekapott gól összesen), a Minnesota ellen újra parádésan védett. A Columbus– Nashville alsóházi derbit simán nyerte meg a Predators: David Legwand és Andreas Johansson két-két gólt ütött, az egyhuzamban tizenhatodszor kezdő, ezzel klubcsúcsot felállító Tomas Vokoun pedig 22 lövésből 21-et megfogott. A meccs után menesztették Dave Kinget, a Columbus edzőjét, a helyét Doug MacLean foglalta el a kispadon.NHL, alapszakasz, 88. játéknap
Columbus Blue Jackets–Nashville Predators 1–5 (0–1, 1–2, 0–2). Gólszerző: Sillinger (38.), ill. A. Johansson (7., 47. – mindkettő emberelőny), Legwand (22., 29.), Hartnell (55.). Kapusok: Denis 29 védés/34 lövés, ill. Vokoun 21/22
New York Rangers–Ottawa Senators 2–5 (1–1, 1–1, 0–3). G: M. Messier (7. – ee.), Holik (39.), ill. Mari. Hossa (10., 46.), White (25.), Arvedson (43. – ee.), Scsasztlivij (55. – ee.). K: Dunham 31/36, ill. Lalime 17/19
Minnesota Wild–Los Angeles Kings 2–3 (0–1, 1–2, 1–0). G: Zoltoks (24. – ee.), Dupuis (56.), ill. Corvo (4. – ee.), Kelly (26.), Chartrand (34. – emberhátrány). K: Fernandez 6/8, 30:34-től Roloson 5/6, ill. Potvin 26/28
San Jose Sharks–Edmonton Oilers 5–5 (2–3, 1–2, 2–0, 0–0). G: T. Harvey (4.), Hannan (15.), S. Thornton (29.), McGillis (52., 55. – az első ee.), ill. Marchant (13. – ee.), Horcoff (14.), R. Smyth (18., 22. – mindkettő ee.), M. York (25. – eh.). K: Nabokov 27/32, ill. T. Salo 41/46

Jó hír a mieinknek

BOSTON. A Boston megszerezte Krzysztof Oliwát a New York Rangerstől. A betonkemény lengyel szélső igazolása a magyar jégkorongozók számára is örömteli hír, hiszen a Bostonnak sokkal nagyobb esélye van a rájátszásba jutásra, mint a Rangersnek, így Oliwa várhatóan kénytelen lesz kihagyni az áprilisban Budapesten rendezendő divízió-1-es világbajnokságot. A mieink a lengyelekkel, a kazahokkal, a hollandokkal, a litvánokkal és a románokkal küzdenek meg a feljutásért.

Burke a hét legjobbja

NEW YORK. A bokasérüléséből nemrégiben felépült, azóta újabb sérülést szenvedő Sean Burke lett az elmúlt játékhét (december 30.–január 5.) legjobbja. A phoenixi kapus három mecscsen szerepelt az adott időszakban, valamennyiszer nyert vele a csapata, viszszatérésekor azonnal shutoutot ért el.