Junior-vb: Ovecskin színésznek is jó

K. J.K. J.
2003.01.06. 21:51
Miközben juniorjaink százszázalékos teljesítménnyel megnyerték a divízió-2-es világbajnokságot, és ezáltal egy osztállyal feljebb kerültek, addig Kanadában a korosztály legjobbjai küzdöttek meg egymással. Nos, a junior-vb-n nem történt változás: akárcsak tavaly, az idén is OroszországKanada döntőt rendeztek, és ugyanúgy a "szbornaja győzött, mint egy esztendeje, ráadásul hasonló módon, vagyis vert helyzetből talpra állva.
Az elsô két harmad után egyáltalán nem úgy tűnt, hogy végül az orosz válogatott játékosai ugorhatnak be a pályára ünnepelni
A több mint tízezer néző előtt lejátszott, pazar iramú mérkőzés első két harmadát követően még a házigazdák vezettek (2–1), ám a folytatásban a Grigorjenko, Taratyuhin, Perezsogyin sor ellenállhatatlan volt, Grigorjenko előbb egyenlített, majd a harmad derekán Trubacsev a címvédést eredményező gólt is bevágta. Habár az oroszok ifjú zsenijét, Ovecskint szigorúan őrizték (egy alkalommal akkorát kapott a palánknál Tootoo-tól, hogy az egész csarnok beleremegett), azért neki is vannak érdemei a diadalban, mert amidőn három az egy ellen lódultak volna meg a juharlevelesek, Ovecskin összeesett a kanadai kapunál, mozdulatlanul elterült a jégen, a bíró pedig "megette”, és – a hazai közönség legnagyobb megdöbbenésére – azonnal a sípjába fújt…
A bronzmérkőzésen Finnország 3–0-ra vezetett az első két játékrész után, és bár az amerikaiak mindent beleadtak a befejező húsz percben, északi "rokonaink” végül 3–2-re megnyerték az összecsapást.
Junior-világbajnokság, Kanada
Döntô: Oroszország–Kanada 3–2 (1–1, 0–1, 2–0). Gólszerzô: Taratyuhin (11:17), Grigorjenko (44:22), Trubacsev (51:09), ill. Parenteau (12:01), Upshall (36:22 – emberelôny). Kapusok: Medvegyev 22 védés/24 lövés, ill. Fleury 28/31. A 3. helyért: Finnország–Egyesült Államok 3–2
Világbajnok: Oroszország, 2. Kanada, 3. Finnország, 4. Egyesült Államok, 5. Szlovákia, 6. Csehország, 7. Svájc, 8. Svédország, 9. Németország, 10. Fehéroroszország