NHL - Gretzky-csúcsot döntöttek

K. J.K. J.
2003.01.02. 22:00
Kiütötték a St. Johnt

Csúnyán elbántak a St. Johnnal az új év elsô napján az AHL-ben: a Portland négy gólt ütött a harmadik harmadban, és végül 6–2-es diadalt ült a továbbra is vergôdô Flames jegén. A vendégekben hoszszú ideig Stana kapus tartotta a lelket, aki az elsô két játékrészben 33 löketbôl csak kettôt „nyelt be”, míg a hét emberelônyébôl csupán egyet gólra váltó St. John színeiben Szuper Levente 30 védéssel zárta a találkozót.

Arról ugyan nem érkezett jelentés, hogy Tomas Vokoun alkoholszintje a megengedettnél magasabb volt az új év első napján lejátszott összecsapáson, de hogy a Nashville cseh kapusa valami oknál fogva képtelen volt a korongra összpontosítani, annyi szent. Négy gólt kapott a Colorado játékosaitól, ami önmagában még nem volna akkora baj, csakhogy a laza négyest alig több mint 13 perc alatt szedte össze, és igazából egyik találat sem tűnt védhetetlennek, a negyediknél például a hátáról pattant be a pakk a kapuba.
"Már a harmadik után le akartam hozni, de gondoltam, csak belejön. Nem így történt. A negyedik után pedig végképp betelt a pohár” – dühöngött Barry Trotz főedző, majd hozzátette, "igazságtalan eredmény született, mert a Coloradónak csak hét helyzete volt.”
Viszont mind a hetet beütötte. Peter Forsberg, az Avalanche svéd klasszisa összesen hat pontot szorgoskodott össze (1 gól, 5 gólpassz), ezzel márpedig egy egységgel túlszárnyalta Wayne Gretzky egyik csúcsát, azt, amelyik a Nashville ellen egy meccsen szerzett pontok számát tartja nyilván. A Great One rekordját Milan Hejduk "csak” beállította, hiszen ő öt ponttal (2 gól, 3 gólpassz) terhelte meg a Predatorst.
Január elsején csupa vendégsiker született az NHL-ben, a Phoenix Washingtonban, a Florida meg New Jerseyben nyert, mindkét gárda úgy, hogy sokkal kevesebbszer célozta meg a kaput vetélytársánál. A Sean Burke visszatérése óta hibátlan Coyotest ezúttal a karrierje 900. meccsét játszó Tony Amonte vezette győzelemre, míg a Panthers elsősorban Roberto Luongo pazar kapusteljesítményének köszönheti, hogy elverte a Devilst. A floridaiak október 24. óta nem kaptak ki idegenben, legalábbis a rendes játékidőben.

Tv: a San Jose–Dallas mecscset a Sport1 pénteken 20.30-tól felvételről sugározza

NHL, alapszakasz, 83. játéknap

Nashville Predators–Colorado Avalanche 3–7 (1–4, 1–2, 1–1). Gólszerző: Wilm (6.), Hall (23.), Delmore (53. – emberelőny), ill. Reinprecht (4.), Foote (7.), Keane (10. – emberhátrány), Hejduk (14., 50. – mindkettő ee.), R. Blake (31.), Forsberg (31.). Kapusok: Vokoun 5 védés/9 lövés, 13:19-től Finley 10/13, ill. P. Roy 10/11, a 2. harmadtól Aebischer 22/24
New Jersey Devils–Florida Panthers 1–2 (1–1, 0–1, 0–0). G: Brilin (10. – ee.), ill. Nilson (18.), Mezei (37.). K: Brodeur 12/14, ill. Luongo 26/27
Washington Capitals–Phoenix Coyotes 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–1) – hoszszabbítás után. G: Goncsar (30. – ee.), ill. Nagy (48.), Amonte (62.). K: Kölzig 12/14, ill. Burke 31/32

Bajban az Ottawa

OTTAWA. Nem kapták meg a fizetésüket a Keleti főcsoport első helyén álló Ottawa játékosai. A Globe and Mail című újság szerint a komoly anyagi nehézségekkel küzdő klub többségi tulajdonosa, Rod Bryden el akarta adni üzletrészét, de ez nem sikerült neki. A Senatorsnak 42 millió dolláros befektetésre lenne szüksége a pénzügyi gondok megoldásához; a tekintélyes összeg egyharmadát a szövetség magára vállalta.