Ilja Kovalcsuk ajándéka

K. J.K. J.
2002.12.28. 20:39
Új edző jól seper  állapíthatjuk meg az NHL pénteki játéknapját követően. Ebben az idényben eleddig a San Jose, a Calgary és a Colorado vált meg mesterétől, majd kedveskedett azonnal győzelemmel az új trénernek, ezúttal pedig az atlantaiak "játszották el ugyanezt, miután a Curt Fraser örökébe lépő Don Waddell, aki egyben a klub általános menedzsere, 53-as diadalra vezette a ligautolsó Thrasherst Raleighben, a Carolina otthonában. A csapat történetében ez volt az első győzelem a Hurricanes ellenében!
Nem tud gyôzni a St. John Flames

Az AHL pénteki játéknapján sem bírt a Portlanddel a St. John Flames együttese, és akárcsak egy nappal azelôtt, most is 3–2-re kapott ki tôle. Ezúttal Szuper Levente védte a Flames kapuját, 23 lövésbôl 20-at hárított, míg a másik oldalon Stana 40/42-es mutatóval zárt, avagy hiába lôtt sokkal többször kapura a Flames (az elsô két harmadban már 32-szer), nem tudott ellenfele fölé kerekedni. Szuper a második játékrészben 30 másodperc alatt két gólt kapott, ezzel lett 2–2 az állás, majd a befejezô húsz percben a Ferraro fivérek akcióját követôen (Chris passzolt Peterhez) ismét megadta magát. A St. John november 15. óta csupán egy meccset tudott megnyerni, aktuális kudarcsorozata pedig immár ötösre hízott.

A két pont mindazonáltal nem jött magától, olyannyira, hogy a házigazdák 2–0-ra megléptek a meccs elején, és végül 3–2-re hozták az első harmadot. Igen ám, de ettől kezdve csak a vendégek ütöttek gólt, miközben Milan Hnilicka egészen elképesztő mutatványokat művelt a kapuban. A mérkőzést Brad Tapper fordította meg, miután remek érzékkel belepiszkált Andy Sutton kékvonalról megeresztett bombájába, hogy aztán Ilja Kovalcsuk, az Atlanta 19 éves orosz zsenije végleg eldöntse a találkozót. Kovalcsuk két góllal zárt, mind a kettőt pazar szóló végén ütötte Kevin Weekesnek.
A Carolina botlása a Tampának jött kapóra, mert a Boston felett aratott 5–2-es győzelmének köszönhetően átvette a vezetést a csoportjában. Ez sem volt egyértelmű összecsapás, legalábbis a harmadik harmadig, ekkor azonban három megválaszolatlan gólt ütött a Lightning. Itt a tíz meccs után ismét eredményes Fredrik Modin volt a főhős, Kovalcsukhoz hasonlóan ő is kettőt vágott, az egyiket például úgy, hogy megbolondított két bekket, és estében küldte a pakkot John Grahame kapujába. Az ünnepeltek között találjuk a veterán Dave Andreychukot is, aki pályafutása 602. NHL-találatával feljött az örökranglista 13. helyére, megelőzve a legendás Jari Kurrit.
Két roppant izgalmas kanadai derbit is tartogatott a pénteki játéknap, és bár mind a kettőn az esélyesebb gárda diadalmaskodott, érdemes bővebben foglalkozni velük. Az Ottawa odahaza fogadta a Montrealt, amely kis híján
Habibulin remekül védett a Boston ellen
történelmet írt azáltal, hogy 12 kapura lövéssel meccset nyer. A negatív klubcsúcs-beállítás végül csak egy pontot ért, mert a senatorsos Mike Fisher 45.7 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt egyenlített, majd Marián Hossa a ráadás első percében beütötte az Ottawa győztes gólját. Calgaryban a helyi Flames sokáig vezetett a Toronto ellen, ám a befejező játékrészben Jonas Höglund két remek megmozdulásával fordított a Maple Leafs. A győzelem íze egyedül Mats Sundin számára nem volt igazán édes, a svéd hokist ugyanis úgy palánkra kente Bob Boughner a harmadik harmadban, hogy azonnal el kellett hagynia a játékteret.

Tv: a Sport1 vasárnap 22.30-tól felvételről sugározza a Pittsburgh–Montreal mérkőzést

NHL, alapszakasz, 78. játéknap
Calgary Flames–Toronto Maple Leafs 3–4 (1–1, 2–1, 0–2). Gólszerző: Buzek (18. – emberelőny), Iginla (28.), J. Wright (37.), ill. Sundin (13. – ee.), Fitzgerald (36.), Höglund (42., 57. – az első ee.). Kapusok: Turek 22 védés/26 lövés, ill. Kidd 24/27
Ottawa Senators–Montreal Canadiens 3–2 (1–0, 0–2, 1–0, 1–0) – hoszszabbítás után. G: Chara (18.), Fisher (60.), Mari. Hossa (61.), ill. Perreault (37., 38.). K: Lalime 10/12, ill. Theodore 36/39
Carolina Hurricanes–Atlanta Thrashers 3–5 (3–2, 0–1, 0–2). G: Vasicek (2.), A. Ward (9.), O'Neill (17. – ee.), ill. Kovalcsuk (14., 59.), Heatley (15. – ee.), Stefan (21. – ee.), Tapper (44.). K: Weekes 23/28, ill. Hnilicka 35/38
Tampa Bay Lightning–Boston Bruins 5–2 (1–0, 1–2, 3–0). G: Andreychuk (14.), Modin (28., 51. – az első ee.), St. Louis (49.), Prospál (56.), ill. Goren (30. – ee.), G. Murray (35.). K: Habibulin 32/34, ill. Grahame 21/26
Colorado Avalanche–Philadelphia Flyers 1–2 (0–0, 0–0, 1–1, 0–1) – h. u. G: Hejduk (44.), ill. Roenick (56.), Desjardins (62.). K: Aebischer 26/28, ill. Cechmánek 34/35
Florida Panthers–Dallas Stars 0–4 (0–1, 0–1, 0–2). G: Malhotra (4.), Lehtinen (22., 57. – az első ee.), S. Young (46.). K: Luongo 25/29, ill. Tugnutt 23/23
Washington Capitals–New Jersey Devils 3–2 (1–0, 2–0, 0–2). G: Konowalchuk (20.), Bondra (37.), Jagr (38. – ee.), ill. Langenbrunner (42. – ee.), Brilin (54. – ee.). K: Kölzig 29/31, ill. Brodeur 14/17