Szombat, a feltámadás napja

K. J.K. J.
2002.12.22. 20:24
Szuper is betlizett

Már az elsô harmadban megpecsételôdött a St. John sorsa az AHL szombati játéknapján: Szuper Levente együttese 5–2-re elbukta az elsô játékrészt, végül pedig 7–4-re kikapott a felette pénteken is gyôzelmet arató Manchestertôl. A Flames kapujában Sabourin kezdett, ám miután gyorsan kapott két gólt, Szuper állt be a helyére. Nos, honfitársunk még rosszabbul járt, nyolc lövésbôl három gólt kapott, így aztán a második harmadtól ismét Sabourin ôrizte a ketrecet. A St. John decemberben eddig egyszer nyert, a többi hat összecsapását elveszítette.

Mindössze két idegenbeli győzelem született a liga sűrű, szombati játéknapján, bosszús hazai csapatokból azért volt több is. Ami az otthoni égéseket illeti, a Philadelphia nem bírt a szédületes formában lévő Ottawával, a New York Islanders meg úgy kapott ki a Washingtontól, hogy a Capitals a harmadik harmadban három gólt vágott, ebből kettőt Michael Nylander, aki ráadásul még egy büntetőt is elhibázott.
A torontóiak éppen a klubcsúcsdöntés pillanatában torpantak meg, egy újabb hazai sikerrel ugyanis meglett volna zsinórban a kilencedik diadaluk. Hát nem jött össze, meg kellett elégedniük a döntetlennel, igaz, ennek mindenképpen örülhettek, minthogy a vendég San Jose tíz perccel a dudaszó előtt még két góllal vezetett. A felmentősereg Tomas Kaberle személyében érkezett: előbb remek kapásgólt lőtt Jevgenyij Nabokovnak, majd Mats Sundin elé tálalt ziccert. Ennél is "finomabb” volt a bostoni este, legalábbis a látogatók, azaz a floridaiak számára. Az utóbbi időben totálisan leeresztő Bruins egy perccel a rendes játékidő lejárta előtt 3–1-re vezetett, mégsem tudott nyerni: Viktor Kozlov szépítő találata után nem sokkal Igor Novoszelcev tuszkolta a hálóba a korongot, kialakítva ezzel a 3–3-as végeredményt – pedig már csak 1.4 másodperc volt hátra… Vancouverben is döntetlenre állt a meccs 60 perc után, ám Markus Näslund kettős emberelőnyből ütött góljával (ami a 22. találata volt az idényben, vezeti is a mesterlövészek listáját) végül legyűrte a Canucks az Edmontont. Rossz hír viszont a vancouveriek számára, hogy első számú kapusuk, Dan Cloutier térdsérülés miatt egy ideig kidőlt a sorból.
Akadt persze egyértelmű találkozó is, legelébb a Montreal gyalulását említenénk, elvégre a kanadai banda úgy vert rá négy gólt a Buffalóra, hogy csak 16-szor lőtt kapura, míg a vendégek 38-szor. A Canadiens a 12. kísérlete után már hat gólnál járt, de ennél szebb adat, hogy a második játékrészben négy lövésből háromszor mattolta a csereként jégre lépő Mika Noronent. Végül a Pittsburghről: Mario Lemieux-ék tíz zakó után tudtak ismét nyerni (a Calgary éppen kapóra jött…), elkerülve ezáltal az 1983-ból származó förtelmes klubcsúcsbeállítást.

NHL, alapszakasz, 74. játéknap
Detroit Red Wings–New York Rangers 3–2 (2–0, 0–1, 1–1). Gólszerző: Larionov (5. – emberelőny), Lidström (7.), Shanahan (44. – ee.), ill. Malahov (22., 54. – az utóbbi ee.). Kapusok: Legace 29 védés/31 lövés, ill. Dunham 29/32
Colorado Avalanche–Minnesota Wild 4–2 (1–1, 3–1, 0–0). G: Forsberg (7.), De Vries (27.), R. Blake (31. – emberhátrány), McAmmond (40.), ill. Gaborík (11.), Dowd (37. – ee.). K: P. Roy 45/47, ill. Fernandez 23/27
Philadelphia Flyers–Ottawa Senators 1–3 (0–1, 0–0, 1–2). G: Handzus (43.), ill. Fisher (19. – ee.), Schaefer (48.), Redden (60. – üres kapu). K: Cechmánek 18/20, ill. Lalime 27/28
Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 4–3 (2–0, 1–1, 0–2, 1–0) – hosszabbítás után. G: Csubarov (6., 34.), D. Sedin (19.), Näslund (63.), ill. Marchant (26. – ee.), R. Smyth (56. – ee.), Smith (59.). K: Skudra 27/30, ill. T. Salo 28/32
Boston Bruins–Florida Panthers 3–3 (2–1, 1–0, 0–2, 0–0). G: J. Thornton (1., 17. – az utóbbi eh.), Zamuner (27.), ill. Weiss (18.), Vi. Kozlov (60. – ee.), Novoszelcev (60.). K: Grahame 30/33, ill. Luongo 40/43
Toronto Maple Leafs–San Jose Sharks 3–3 (0–2, 1–1, 2–0, 0–0). G: Antropov (22.), Kaberle (51. – ee.), Sundin (56. – ee.), ill. Sturm (8. – ee.), Cheechoo (9.), McGillis (34. – ee.). K: Belfour 26/29, ill. Nabokov 23/26
New Jersey Devils–Dallas Stars 5–3 (2–0, 1–2, 2–1). G: Langenbrunner (6.), Tverdovszkij (13.), Friesen (32.), Madden (46., 59.), ill. Malhotra (22.), Guerin (31., 55. – az utóbbi ee.). K: Brodeur 22/25, ill. Turco 27/32
Pittsburgh Penguins–Calgary Flames 2–0 (1–0, 1–0, 0–0). G: McKenna (18. – ee.), Straka (34. – ee.). K: Hedberg 23/23, ill. Turek 18/20
Tampa Bay Lightning–Nashville Predators 2–2 (2–1, 0–1, 0–0, 0–0). G: Lecavalier (7. – ee.), Boyle (17.), ill. Arhipov (6.), Pederson (25.). K: Habibulin 24/26, ill. Vokoun 38/40
Montreal Canadiens–Buffalo Sabres 6–2 (2–0, 3–1, 1–1). G: Perreault (4.), Gilmour (11., 27. – az első ee.), Koivu (24.), Zedník (37.), Kilger (47.), ill. Mair (37.), Satan (59. – ee.). K: Theodore 36/38, ill. Biron 4/6, a 2. harmadtól Noronen 6/10
New York Islanders–Washington Capitals 1–3 (0–0, 1–0, 0–3). G: Weinhandl (35. – ee.), ill. Nylander (42., 58.), Miller (60. – ü. k.). K: DiPietro 31/33, ill. Kölzig 17/18