Az OM már szerencsés is

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2002.12.21. 21:53
A táblázat fellépés előtti első négy helyezettjéből egy sem tudott nyerni az idei utolsó fordulóban  igaz, nem is kapott ki egyikük sem , így kicsit átrendeződött és tömörebbé is vált az élcsoport. A hatodik helyezett Sochaux csupán két ponttal van lemaradva az élen szilveszterező Olympique Marseille-től, de ugyanez a kiegyenlítettség jellemző a tág középmezőnyre is, ahol a nagyon lendületbe jött, egyelőre a 16. helyen "fenyegetőző Rennes csak hattal van lemaradva a hetedik helyezett Auxerre-től.
Ligue 1

20. forduló: Sochaux–Lens 3–0 (Santos 59., 74., Frau 80.), Bastia–Nantes 3–1 (Batlles 33., Essien 73., Laslandes 86., ill. M. Vahirua 63.), Guingamp–Ajaccio 3–1 (Bardon 31. – 11-esbôl, Drogba 34., 36., ill. Bezzaz 24.), Lille–Le Havre 1–0 (Delpierre 84.), Marseille–Monaco 1–1 (Van Buyten 60., ill. Prso 40.), Sedan–Lyon 1–1 (H. Camara 89., ill. S. Anderson 47.), Strasbourg–Nice 0–0, Troyes–Rennes 0–1 (Piquionne 89.). Már közölt eredmény: Paris Saint-Germain–Bordeaux 1–1 (Fiorése 13., ill. P. Feindouno 40.). A Montpellier–Auxerre mérkôzés a dél-franciaországi árvíz miatt elmaradt, január 18-án pótolják. Az Auxerre–Sedan találkozót bírói műhiba miatt újrajátsszák.
A következô forduló mérkôzéseit január 10-én és 11-én rendezik.
Ligue 1

Az őszi idény végére a táblázat tetejére kapaszkodó Marseille a szintén feljövőben lévő Monacót fogadta, és kiderült róla, hogy jó csapat – már ha a tudás és a szerencse összetartozásáról szóló futballbölcsesség nemcsak a kapusokra, hanem a csapatokra is érvényes. Frank Leboeuf, az OM csapatkapitánya egy rossz esés következtében hamar megsérült, idővel cserét is kért, és a hazai védelemben keletkezett átmeneti zavart Dado Prso egy védhetetlen fejessel ki is használta. A Monaco többet támadott, sokáig elképzelhetetlennek tűnt a fordulat, de aztán Daniel Van Buyten szabadrúgásból – lövése egy védőn megpattant – kiegyenlített. (A belga mellesleg az OM történetének 3053. élvonalbeli gólját szerezte, amellyel a kék-fehérek utolérték a ranglistát vezető, pillanatnyilag a második vonalban szereplő Saint-Étienne-t.) A Monacónak voltak lehetőségei arra, hogy ismét előnyt szerezzen, de Vedran Runje kiválóan védte a hazai kaput – mellesleg a hercegségbeliek 23 éve mindig győzelem nélkül maradnak, ha Marseille-ben játszanak bajnokit.
"Ha a közeljövőbeli ellenfelek névsorára és erre a mai eredményre pillantok, akkor azt kell mondjam, hogy nem sokáig maradunk a táblázat elején – jegyezte meg önkritikusan Alain Perrin, az OM edzője. – Január maga a pokol lesz a számunkra, és ne feledjük, hogy most már nincs meg az az előnyünk, hogy nem szerepelünk egyetlen nemzetközi kupában sem. Ugyanis a többiek szinte mind kiestek…”. Perrinnek mindenesetre lesz egy új "fegyvere”, miután Dmitrij Szicsev, a klubjával hoszszú ideje csatában lévő fiatal orosz támadó az OM-hez igazolt. A hírt a csatár eddigi klubja, a Szpartak Moszkva jelentette be, amely még a nyár végén kizárta keretéből a vb-n is látott csatárt, aki akkoriban azzal állt elő: olyannyira szeretne külföldre szerződni, hogy többet nem is lép pályára a Szpartakban. Most lesz lehetősége bizonyítani…
A Sedanban értékes pontokat veszítő Lyon kénytelen volt maga elé engedni a Guingampot, amely szép győzelemmel – és a téli szünetre szóló harmadik helylyel! – lepte meg magát alapítása 90. évfordulója alkalmából. A bretonokhoz hasonlóan sorozatban harmadszor nyert odahaza a Sochaux is, amely a Lens ellen védte meg hazai veretlenségét.
Röviden a többi mérkőzésről: kezd beérni Vahid Halilhodzsics munkája Rennes-ben, a bosnyák edző csapata megnyerte a legutóbbi négy találkozóját; a sokáig éllovas Nice a 34. percben emberhátrányba került Strasbourgban, de az előző három mérkőzésen nyolc gólt kapott védelme megemberelte magát, aminek egy szerzett pont lett a gyümölcse; három gólt kapott a nantes-i Mickael Landreau, ami búcsúnak nem túl szép – már ha igazak a hírek, hogy a téli szünetben a spanyol Deportivo és az angol Arsenal is vinné a fiatal kapust, akit csapata hatmillió euróért adna; a Le Havre gyakorlatilag támadók nélkül állt ki Lille-ben, és csak perceken múlt, hogy kivédekezzen magának egy pontot.