A győzelem is lehet érthetetlen

K. J.K. J.
2002.12.21. 20:11
Hajszálon múlt csupán, hogy az Atlanta véget vessen az egyik legtragikusabb sorozatának, ám végül érvényesült a papírforma: a sokak által lesajnált együttes nem tudott a Carolina fölé kerekedni. Ez volt a két csapat 17. egymás elleni ütközete, de még egyszer sem tudtak nyerni az atlantaiak, három döntetlen mellett immár 14 vereség éktelenkedik a statisztikájukban  pedig, mint azt említettük, nagyon közel álltak a győzelemhez.
Szenved a St. John

Továbbra sem megy a játék Szuper Levente csapatának, a St. Johnnak: az American Hockey League-ben szereplô gárda pénteken a Manchester Monarchs otthonában szenvedett 3–2-es vereséget. Honfitársunk végig a kapuban állt, és 28 védéssel próbált segíteni együttesén, amely a legutóbbi nyolc találkozójából mindössze egyet tudott megnyerni. A Flames a maga 21 pontjával pillanatnyilag az utolsó elôtti helyen áll a Keleti fôcsoportban.

Olyannyira, hogy ha az első gólt szerző Ilja Kovalcsuk a harmadik harmad elején egy az egyben megveri Kevin Weekes kapust, 3–0-t mutatott volna az eredményjelző. A hadművelet azonban csődöt mondott, nem sokkal később aztán a veterán Ron Francis egy gólra felhozta a Hurricanest, sőt a meccs utolsó percében – amikor Weekes helyett mezőnyjátékos cirkált már a jégen – Jeff O'Neill egyenlített. És még nem volt vége. A hosszabbításban Aaron Ward, aki hátvédként csak a legritkább esetben merészkedik az ellen védőharmadába, egy kapitális védelmi hiba folytán a két pontot érő találatot is bevitte, teljesen demoralizálva ezzel az Atlantát. "Nem is értem, hogyan tudtunk itt nyerni” – nézett nagyot a győztes gól szerzője, míg a vesztesek közül Mike Weaver emelte fel a hangját, tudatván a világgal, hogy "na, ezek azok a vereségek, amelyek teljesen hazavágják a csapatunkat”.
Panaszkodni éppen a buffalóiak is tudnának, a klub az összeroppanás határán áll (azok a fránya anyagiak), nem csoda hát, hogy az amúgy jó erőkből álló csapat az utolsó előtti helyen porosodik a ligában. Pénteken újabb strigula került a vereségek rovatába, miután a Florida gond nélkül elvitte mindkét pontot a Sabres csarnokából. Roberto Luongo, a vendégek kapusa idénybeli második, összességében pedig a 12. shutoutját könyvelte el, a csapat pedig azt, hogy október 30. óta mind a tíz idegenbeli meccsén szerzett legalább pontot. A másik két mérkőzésről röviden. Keith Tkachuk, a St. Louis világklasszisa hiába lőtt két emberelőnyös gólt a Phoenixnek, továbbra sem tud nyerni egykori csapata otthonában (négy vereség, egy döntetlen); Chicagóban minden a koreográfia alapján történt, avagy a Blackhawks Steve Sullivan és Jocelyn Thibault vezérletével könnyedén fektette két vállra a Columbust.

NHL, alapszakasz, 73. játéknap
Atlanta Thrashers–Carolina Hurricanes 2–3 (1–0, 1–0, 0–2, 0–1) – hosszabbítás után. Gólszerző: Kovalcsuk (8. – emberelőny), Vj. Kozlov (38. – emberhátrány), ill. Francis (54.), O'Neill (60.), A. Ward (64.). Kapusok: Dafoe 37 védés/40 lövés, ill. Weekes 32/34
Phoenix Coyotes–St. Louis Blues 3–3 (0–0, 3–2, 0–1, 0–0). G: Nagy (21., 26. – az utóbbi ee.), Abid (36. – ee.), ill. Tkachuk (32., 40. – mindkettő ee.), Rucinsky (42. – ee.). K: B. Boucher 39/42, ill. B. Johnson 15/18
Chicago Blackhawks–Columbus Blue Jackets 3–1 (0–1, 2–0, 1–0). G: Sullivan (32., 35.), Calder (57.), ill. S. Pronger (13.). K: Thibault 28/29, ill. Denis 27/30
Buffalo Sabres–Florida Panthers 0–3 (0–2, 0–0, 0–1). G: Bednar (11. – ee.), R. Johnson (15.), Vi. Kozlov (60. – üres kapu). K: Biron 28/30, ill. Luongo 30/30

Műtét vár Szamszonovra

BOSTON. Kedden csuklóműtéten esik át Szergej Szamszonov. A Boston orosz csatára várhatóan három hónapig nem léphet pályára. Hír még, hogy szándékos durvaság miatt öt mérkőzésre szóló eltiltást kapott a calgaryi Scott Nichol, amiért csütörtökön a botjával megütötte Hannes Hyvonent (Columbus).