Menesztették Bob Hartleyt

K. J.K. J.
2002.12.19. 20:45
Tverdovszkijjal (fehérben) együtt a New Jersey is elbukott – sorozatban harmadszor (Fotó: Reuters/Ray Stubblebine)
Pierre Lacroix, a Colorado általános menedzsere elfogadhatatlannak nevezte a csapat idénybeli teljesítményét, és lépésre szánta el magát: menesztette Bob Hartley főedzőt. A neves szakember helyét az aktív játéktól tavaly visszavonuló, 38 éves Tony Granato vette át.
"Messze a várakozáson alul teljesítenek a fiúk, ráadásul nekem úgy tűnik, mintha nem lobogna bennük a régi tűz” – mondta a denveri sztárklub guruja. Az utóbbi hat évben két Stanley-kupát nyerő (1996, 2001) társulat eddig 33 pontot gyűjtött a bajnokságban, ezzel a 10. helyet foglalja el Nyugaton, a saját csoportjában pedig csak a 4., tíz egységgel lemaradva a csoportelső Minnesota mögött, arról nem is beszélve, hogy az eddigi 15 hazai meccséből mindössze Hármat tudott megnyerni. Ez volna a jelen. Ami a közelmúltat illeti, az Avalanche a legutóbbi négy idényben mindig eljutott a főcsoportdöntőig, valamennyiszer Hartley irányításával – így múlik el a világ dicsősége. "Életet viszek az öltözőbe” – hangzott a semmiféle főedzői rutinnal nem rendelkező Granato kurta székfoglalója.
Röviden a jégen történtekről. 237 perc és 7 másodperc után kapott ismét gólt Giguere, az Anaheim kapusa: ki más is vethetett volna véget az NHL harmadik leghosszabb shutout-sorozatának, mint MacInnis, a St. Louis nehéztüzére, más kérdés, hogy a Blues simán kikapott; egymás után a negyedik mecscsén lőtt gólt Van Allen, az Ottawa hokisa, csapata le is győzte a New Jerseyt; a buffalói Gratton egy góllal és három gólpasszal terhelte meg a zsinórban negyedszer zakózó Bostont.

Tv: a Los Angeles– Anaheim meccset a Sport1 péntek este 20 órától felvételről sugározza

NHL, alapszakasz, 71. játéknap
Atlanta Thrashers–Philadelphia Flyers 1–3 (1–1, 0–1, 0–1). Gólszerző: Tapper (8.), ill. Ju. Williams (18.), Recchi (33.), Brashear (45.). Kapusok: Nurminen 21 védés/24 lövés, ill. Esche 23/24
Carolina Hurricanes–Tampa Bay Lightning 1–1 (0–1, 1–0, 0–0, 0–0). G: Hlavac (39. – emberelőny), ill. Richards (5.). K: Irbe 21/22, ill. Habibulin 27/28
Florida Panthers–Toronto Maple Leafs 2–2 (0–1, 1–1, 1–0, 0–0). G: Bouwmeester (39.), Bednar (43.), ill. Sundin (10. – ee.), Domi (38. – ee.). K: Luongo 29/31, ill. Kidd 30/32
Anaheim Mighty Ducks–St. Louis Blues 5–2 (3–0, 1–1, 1–1). G: P. Kariya (10., 60. – az utóbbi üres kapu), Rucchin (12. – ee.), P. Sykora (18. – ee.), Oates (22. – ee.), ill. MacInnis (37., 47. – mindkettő ee.). K: Giguere 44/46, ill. Brathwaite 13/17
New Jersey Devils–Ottawa Senators 0–3 (0–2, 0–0, 0–1). G: Van Allen (2.), Bonk (13., 60. – az utóbbi ü. k.). K: Brodeur 23/25, ill. Lalime 27/27
Buffalo Sabres–Boston Bruins 4–2 (2–0, 1–1, 1–1). G: Gratton (5.), Pyatt (7.), Dumont (30. – ee.), Barnes (55. – ee.), ill. Knuble (26. – ee.), Szamszonov (41.). K: Biron 27/29, ill. Shields 21/25

Eltiltották Roenickot

ATLANTA. Két mérkőzésre szóló eltiltást kapott Jeremy Roenick, a Philadelphia hokisa, és ezáltal 22 millió forintnak megfelelő összegtől esik el. A csatárt azért büntette meg a liga, mert a Dallas elleni összecsapáson fejsérülést okozott Mike Modanónak.