Háromszor is mutatott, majd kétszer meggondolta

CSURKA GERGELYCSURKA GERGELY
2002.12.16. 21:52
Akik csépelik egymást: Toni Lydman (Calgary, balra) és Todd Bertuzzi (Vancouver)
Annak idején Maczkó játékvezetőn derült a haza, amikor egy Siófok–MTK NB I-es focimeccsen azután ítélt tizenegyest, hogy két, nagy rössel érkező hazai játékos felborította egymást a vendégek tizenhatosán belül. Nohát efféle balesetek nem csak a mi kis Kárpát-medencénkben történnek meg, olykor a profizmus, az üzlet, a show-biznisz (satöbbi, satöbbi) fellegvárának számító Újvilágban is. Jelesül az NHL legutóbbi játéknapján a Vancouverben közreműködő Jackson-Zelkin bírópáros szaladt igen csúnyán lesre, miután öt perccel a befejezés előtt kiállították a vendég Calgary játékosát, Begint, holott a vancouveri Lindent éppenséggel saját csapattársa vágta pofán a botjával, amúgy teljesen véletlenül. A csíkos ruhások mindazonáltal érezhették, hogy a Linden orcáját díszítő seb történetének érdemi részét balladai homály fedi, ugyanis az ilyenkor minimálisan kiosztandó kettő plusz két perc helyett – némi sisakösszedugást követően – csupán egy normál kisbüntetést szabtak ki.

NHL, alapszakasz, 68. játéknap

Vancouver Canucks–Calgary Flames 3–3 (2–1, 0–1, 1–1, 0–0). Gólszerzô: Naslund (4. – emberelônybôl), Bertuzzi (17.), Salo (56. – ee.), ill. Boughner (15.), Nichol (32.), Conroy (45.). Kapusok: Skudra 30/33, ill. Turek 30/33
Phoenix Coyotes–Los Angeles Kings 2–1 (1–0, 0–0, 1–1). G: Johnson (6. – ee.), Radivojevic (53.), ill. Deadmarsh (46.). K: Boucher 22/23, ill. Storr 22/24
Minnesota Wild–Carolina Hurricanes 2–1 (2–0, 0–0, 0–1). G: Ronning (7.), Kuba (15. – ee.), ill. Francis (53. – ee.). K: Roloson 33 védés/34 lövés, ill. Irbe 13/15
Chicago Blackhawks–Dallas Stars 0–5 (0–1, 0–1, 0–3). G: Sydor (15.), Turgeon (26.), Zubov (42. – ee.), Downey (43.), Lehtinen (55.). K: Thibault 23/28, ill. Turco 16/16
Anaheim Mighty Ducks–Pittsburgh Penguins 5–0 (2–0, 2–0, 1–0). G: Carney (11.), Sykora (20. – ee.), McDonald (23., 43.), Leclerc (34.). K: Giguere 19/19, ill. Aubin 42/47

Újabb St. John-vereség

AHL. Érik Szuper Levente áprilisi fellépése a budapesti B-csoportos világbajnokságon, miután a St. John Flames megint veszített: ezúttal a harmadik harmadban kapott ki a magyar kapus együttese (utolsó 11 mecscsébôl csupán kettôt nyert meg a Flames). Szuper ezúttal nem védett, a Springfield Falconstól elszenvedett 4–3-as vereséget egyébként épp Dany Saoburinra kenték a jelentések: a másik hálóôr 25 lövésbôl csak 21-et tudott hárítani.
No most ez csak odáig vidám történet, hogy a Flames e malőr okán bukta el az egyik pontot, a mezőny egyik legjobban "fórozó” csapata, a Canucks ugyanis kíméletlenül kihasználta az alkalmat, és Salo révén egyenlített (az est folyamán amúgy négy emberelőnyből kettőt vertek be a hazaiak). Jellemző ugyanakkor, hogy az idén még csak nem is pislákoló "lángok” megbízott edzője, Greg Gilbert közölte: "Elég jól játszottunk ahhoz, hogy nyerjünk, ám a harmadik harmadban volt egy nagyobb visszaesésünk, és ez egy pontunkba került.”
Szintén a bírók játszották a főszerepet Phoenixben, ahol Radivojevic 1–1-nél ütött góljánál Peel játékvezető háromszor is a kapura mutatott, jelezve, megadja, aztán visszavonta, végül a videót néző kollégájával történt konzultációt követően ismét érvényesítette a találatot. A korong egyébként Storr lábvédője alá szorulva csúszhatott be a kapussal együtt: bár egyik képen sem látszik tisztán, hogy a vonal mögött van-e a pakk, a semlegesek is amondóak, jól döntöttek az illetékesek. Ami különösen annak fényében érdekes, hogy az ezt megelőző három meccsen hat phoenixi gólt annuláltak a bírók…
A másik három partin elsősorban kapusparádékról emlékezhetünk meg: Roloson a Minnesota Wild kapujában 33 lövést hárított, szinte egymaga tartóztatva fel az influenzajárványtól sújtott csapatán átgázolni kész Calolina Hurricanest. Chicagóban a vendégkapus, a dallasi Turco húzta le a redőnyt, míg Anaheimben a hazaiak hálóőre, Giguere tartott zárórát úgy, hogy voltaképpen ki sem nyitott. Az ő boltja mindazonáltal így megy igazán: egymás után a harmadik meccsét hozta le gól nélkül, s – egy előző résztávot is betudva – immáron 200 perce tart remek szériája, amely rekordnak számít a "kacsák” históriájában.

Tv: a Sport1 ma este 22 órakor közvetíti NY Islanders– Detroit mérkőzést