Kedvetlenek az üldözők

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2002.12.08. 21:11
Ha a mezônyön múlik, akkor a Bayern a bajnokság végén is ünnepelhet (Fotó: Reuters/Kai Pfaffenbach)
A szombaton és vasárnap napvilágot látott nyilatkozatok alapján úgy tűnik, a Bundesliga mezőnye feladta a harcot, és elismerte a Bayern München egyeduralmát. Az már most biztos, hogy a bajor együttes őszi éllovasként vonulhat téli pihenőre – fennállása során tizenharmadszor –, de látva a többi gárda elszántságát, azon sem csodálkozna senki, ha a végén is a Hitzfeld-társulat nevével kezdődne a tabella.
Az állítás valóságtartalmának igazolására álljon itt néhány nyilatkozat! "Azt hiszem, az első hely már elkelt” – vélekedett Felix Magath, a Bayern előtt szombaton fejet hajtó VfB Stuttgart vezetőedzője. "A Bayern engem már nem érdekel!” – hajtogatta Frank Rost, a negyedik helyen álló Schalke kapusa. "Már nem nézünk a Bayernre, csak magunkra figyelünk” – jelentette ki Thomas Schaaf, a Werder Bremen szakvezetője.
Az elszántság hiánya mellett az sem jelent könnyebbséget az aranyéremre pályázóknak (?), hogy a Bayern Münchennek a közelmúlttal ellentétben ezúttal csak a hazai porondra kell összpontosítania. A gárda szégyenszemre kiesett a Bajnokok
Bundesliga I
16. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Mönchengladbach– Hannover 1–0 (Demo 15.), Hamburg–VfL Bochum 1–1 (Barbarez 56., ill. Graulund 90.)

Bundesliga II
16. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Braunschweig–Union Berlin 1–2 (Choji 27., ill. Baumgart 66., Vidolov 84.), Ahlen–Waldhof Mannheim 1–4 (Bella 90., ill. Plassnegger 5., 88., Camus 29., Fickert 30.), Eintracht Frankfurt–Oberhausen 1–0 (Skela 87.), Alemannia Aachen–Reutlingen 3–1 (Ivanovic 23., 60., Lanzaat 30., ill. Frommer 53.), Trier–1. FC Köln 2–3 (Benschneider 25., Winkler 75. – 11-esbôl, ill. Scherz 23., Cullmann 52., Kreuz 72.). A Karlsruhe–Freiburg összecsapást hétfôn (Tv: DSF, 20.15) játsszák.
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 36 pont, 2. Frankfurt 33, 3. Freiburg 29 (15 mérk.)

Német Kupa
A negyeddöntô párosítása: VfL Bochum–Kaiserslautern, 1860 München–Werder Bremen, Bayern München–1. FC Köln, Unterhaching–Bayer Leverkusen
A mérkôzéseket február 4–5-én játsszák.
Ligája első csoportkörében (az új BL-rendszerben ilyenre még nem volt példa), így a Bundesligában, illetve a Német Kupában kellene kárpótolnia a szurkolóit. Ami azt illeti, eddig jól áll, hiszen a bajnokságban nyolc ponttal vezet a Borussia Dortmund és a Werder Bremen előtt, a kupában már negyeddöntős, és a hét végén elkészített sorsolás alapján már az is eldőlt, hogy hazai pályán, a másodosztályú 1. FC Köln ellenében kell kiharcolnia a legjobb négy közé jutást. Maradjunk annyiban, kaphatott volna nehezebb riválist is a gárda…
A forduló vasárnapra maradt meccsein nem kápráztatták el gólszürettel a szurkolókat a csapatok: a két meccsen mindössze háromszor rezdültek meg a hálók. A hamburgi AOL-arénában született a több gól, igaz, a hazai nézők örömmel vették volna, ha Mönchengladbachhoz hasonlóan itt is csak egy találat esik. Az ok: a vendég Bochum Graulund révén a 90. percben semmisítette meg a Barbarez révén kiharcolt HSV-előnyt. A Bökelbergben viszont sikerült a lefújásig kitartaniuk a vendéglátóknak, a sorozatban a negyedik meccsén eredményes Igor Demo gólja három pontot jelentett a "csikóknak”.