Gólzáporral köszöntötték

K. J.K. J.
2002.12.06. 20:42
Szenzációs mérkőzéssel "köszöntötte a Boston a csapat egykori kapusát, a nemrégiben az Atlantához szerződött Byron Dafoe-t, igaz, a remek hálóőr a legkevésbé sem hatódott meg az ajándéktól. A Bruins hosszabbítás után, a már huzamosabb ideje pazar formában játszó Glen Murray második találatával nyert végül.
Ezt okosan csinálta Sutton (Atlanta): a bíró orra elôtt akasztotta Murrayt (Boston) (Fotó: Reuters/Jim Bourg)
"A francnak sem kellett ez a meccs, de legalább vége” – öntötte szavakba csalódottságát Dafoe. A gólokról nem tehetett, önbizalma mindazonáltal megtépáztatott, hiszen a második harmad 50. másodpercében Murray köszönt be neki (ez volt a csatár 400. pontja), 10 másodperccel később meg Jozef Stümpel, sőt a 24. percben Hal Gill is betalált. Csakhogy a Thrashers nem omlott össze, a két gólt vágó Ilja Kovalcsuk vezérletével még ebben a harmadban egyenlítettek a vendégek, hogy aztán a hirtelen halálban újra megvillanjon a fentebb már magasztalt Murray.
Egyébként a gyors gólok napja volt a csütörtöki, Phoenixben és Calgaryban is lemaradtak a meccs érdemi részéről, akik picit lekésték a nyitó bulit. Arizonában, a helyi Coyotes játékosai rögtön az elején megdermedtek, miután Darren McCarty és Brendan Shanahan révén a 97. másodpercben már 2–0-ra vezetett a vendég Detroit – amely meg is tartotta a kétgólos előnyét a ledudálásig, avagy a Phoenix immár tíz mérkőzés óta képtelen megverni a Red Wingset. Calgaryban Rob Niedermayer a 37. másodpercben vezetéshez juttatta a helyi Flamest, ám a minnesotaiak részéről Andrew Brunette még az első játékrészben egyenlített; több gól pedig nem született, ami elsősorban Roman Turek érdeme, aki 34 védést mutatott be. A "lángok” cseh kapusa parádés formába lendült az edzőváltás után, az azóta lejátszott két összecsapáson összesen 66 lövést kapott, és csak kétszer kapitulált – kedden Denverben nyert a Calgary (2–1).
Végül arról, hogy a philadelphiai Michal Handzus lett a NHL történetének második olyan hokisa, aki büntetőből lőtt győztes gólt a hosszabbításban, illetve hogy a Tampa soraiból kidőlt a lábujjsérülést szenvedő Dave Andreychuk, valamint Jassen Cullimore, aki csípőműtétre vár.

NHL, alapszakasz, 58. játéknap

Los Angeles Kings–Nashville Predators 2–3 (0–2, 0–0, 2–1). Gólszerző: Cammalleri (41.), Schneider (55. – emberelőny), ill. Hall (3. – ee.), Walker (18.), Delmore (46. – ee.). Kapusok: Potvin 16 védés/19 lövés, ill. Vokoun 19/21

Philadelphia Flyers–New York Rangers 3–2 (0–0, 2–2, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után. G: Recchi (23. – ee.), Roenick (36.), Handzus (65. – büntetőből), ill. Holik (28.), Lindros (38.). K: Cechmánek 24/26, ill. Blackburn 32/35

Calgary Flames–Minnesota Wild 1–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0). G: R. Niedermayer (1.), ill. Brunette (14.). K: Turek 34/35, ill. Roloson 19/20

St. Louis Blues–Ottawa Senators 2–2 (0–0, 1–1, 1–1, 0–0). G: Weight (32. – ee.), Mellanby (44. – ee.), ill. Phillips (37. – ee.), Mari. Hossa (59. – ee.). K: Brathwaite 30/32, ill. Lalime 27/29

Phoenix Coyotes–Detroit Red Wings 3–5 (1–2, 1–2, 1–1). G: Nazarov (4.), Amonte (31.), Doan (54.), ill. McCarty (1.), Shanahan (2.), Holmström (21. – ee.), Maltby (40.), Lidström (60. – emberhátrány, egyben üres kapu). K: B. Boucher 19/23, ill. Joseph 27/30

Tampa Bay Lightning–Edmonton Oilers 3–2 (1–0, 0–2, 2–0). G: Lecavalier (17. – ee.), Kubina (44.), Fedotenko (57.), ill. Comrie (22.), Carter (32. – ee.). K: Habibulin 25/27, ill. T. Salo 18/21

Boston Bruins–Atlanta Thrashers 4–3 (0–0, 3–3, 0–0, 1–0) – h. u. G: G. Murray (21., 62. – az utóbbi ee.), Stümpel (21.), Gill (24.), ill. Tremblay (33.), Kovalcsuk (34., 35. – az előbbi ee.). K: Grahame 30/33, ill. Dafoe 36/40

Ray Bourque-ot is díjazták

NEW YORK. Ray Bourque, Willie O'Ree és Ron DeGregorio kapta meg az amerikai jégkorongért végzett kimagasló munkáért járó Lester Patrick-díjat. A tavaly visszavonult Bourque 22 szezont húzott le az NHL-ben, egyszer nyert Stanley-kupát (2001, Colorado), ötször volt az év legjobb védője, és 12-szer játszhatott All Star-mérkőzésen. O'Ree, a liga első színes bőrű hokisa jelenleg az NHL utánpótlás-nevelési igazgatója, DeGregorio pedig az Egyesült Államok hokiszövetségének alelnöke.

Jody Shelley eltiltása

TORONTO. Az NHL végrehajtó bizottsága egy mérkőzésre eltiltotta Jody Shelleyt, a Columbus csatárát, aki a keddi, New York Rangers elleni meccs második harmadában a kispadról berohant a jégre, és megtámadta Ronald Petrovickyt, a hazaiak szlovák hokisát. A 26 éves játékost nem sújtották pénzbüntetéssel.