Miközben a motokrossz-világbajnokságon csökken a nézőszám, az Atlanti-óceán túlpartján, az Egyesült Államokban sohasem látott érdeklődés nyilvánul meg a krossz iránt. A győztes pilóták, a 23 éves Ricky Carmichael és a 17. születésnapjához közelítő James Stewart alaposan át is írták az 1972 óta létező amerikai motokrosszsorozat, a National és az 1974-ben útjára indított Szuperkrossz Széria történetét.
James Stewart az elsô afroamerikai, aki motokrosszsorozatot nyert
James Stewart az elsô afroamerikai, aki motokrosszsorozatot nyert
Amikor 1996-ban a legendás Jeremy McGrath összeveszett a Hondával, e szavakkal tette be maga mögött az ajtót: "Nélkülem a Honda soha többé nem nyer egyetlen bajnoki címet sem a 250-ben”. Az átok addig nem is tört meg, ameddig Carmichael át nem szerződött a Kawasakitól a Hondához. RC az első hondás versenyén, még 2001 őszén megnyerte a világ legnagyobb összdíjazású krosszeseményét, a US Opent, majd az idén tarolt a Szuperkrosszban és a Nationalben is. Fölényét három rekord szemlélteti a legjobban: a 250-es Nationalben – elsőként! –mind a 24 versenyen aranyérmes lett; már nem Bob Hannah, a korábbi hatszoros bajnok büszkélkedhet a legtöbb 250-es motokrosszgyőzelemmel, hanem RC; egy évadon belül, összesítve a szuperkrosszbeli és a motokrosszbeli sikereket, még senki sem könyvelt el annyi diadalt, mint a floridai zseni, aki a 40 versenyből 35-öt megnyert! Eközben McGrath nyeretlen maradt, csak három bronzéremre volt jó az idén. Mégis lehet, hogy nem Carmichael, hanem egy nála is fiatalabb krosszos lesz a jövő embere. James Stewartról van szó, aki az amatőrök között szerzett bajnoki címek (11) tekintetében már lekörözte Carmichaelt, a profik közötti első idényében pedig minden idők legfiatalabb futamgyőzteseként (16 évesen és 21 naposan nyert) tette le névjegyét. Úgy lett második a Nyugati-parti bajnokságban, hogy esett-kelt, három aranyát és két ezüstjét bukások után szerezte meg. A színes bőrű Stewart a Nationalben szárnyalt igazán: ő lett a National legfiatalabb győztese (16 év, 9 hónap); ő futotta a valaha volt legjobb 125-ös szezont (10 futamgyőzelem); az övé a leghosszabb győzelmi sorozat (7).
SZUPERKROSSZ. A NASCAR utáni második legnépszerűbb amerikai technikaisport-sorozat új idénye már ma megkezdődik. A 30. szezon új néven indul: mostantól az amerikai bajnokság egyenlő a világbajnoksággal! Az európai és az amerikai iskola legjobbjai az öreg kontinensen kezdenek.
A menetrend
December 7: Genf (Svájc); december 14: Arnhem (Hollandia); január 4: Anaheim; január 11: Phoenix; január 18: Anaheim; január 25: San Francisco; február 1: Anaheim; február 8: San Diego; február 15: Minneapolis; február 22: Atlanta; március 1: Indianapolis; március 8: Daytona; március 22: St. Louis; március 29: Houston; április 5: Pontiac; április 12: Dallas; április 26: Salt Lake City; május 3: Las Vegas