Hetet kapott a NY Rangers

K. J.K. J.
2002.11.29. 21:40
Átlagban 8.5 gól született mérkőzésenként a tengerentúli profiliga csütörtöki játéknapján, igaz, mindössze négy csapat lépett jégre a Hálaadás napján. Nem kis meglepetésre, az Atlanta ízekre szedte a nála lényegesen erősebb New York Rangerst (74), míg a Chicago az első harmadban bemutatott gálaelőadásnak hála simán elintézte a házigazda Phoenixet (42).
A Thrashers színeiben Chris Herperger, Patrik Stefan és Shawn McEachern két-két gólt lőtt, Dany Heatley három gólt készített elő, az Atlanta mezében az első hazai meccsén szereplő Byron Dafoe pedig 22 védéssel járult hozzá a győzelemhez. A harmadik harmad 44. másodpercében Pavel Bure révén egyenlített a Rangers (4–4), ezután viszont kiürült a New York-iak tankja.Phoenixben elsősorban Tony Amonte játékára volt kíváncsi a publikum, hiszen a remek hokis először játszott egykori csapata, a Chicago ellen. Nos, Amonte barátunk elég halovány teljesítményt nyújtott, csupán kétszer lőtt kapura, ráadásul mind a két alkalommal Jocelyn Thibault markában kötött ki a korong. A Blackhawks embereire ráfért már egy kis sikerélmény, az előző négy összecsapásukat ugyanis elveszítették.NHL, alapszakasz, 51. játéknap

Phoenix Coyotes–Chicago Blackhawks 2–4 (1–4, 0–0, 1–0).
Gólszerző: Doan (15., 47. – az utóbbi emberelőny), ill. Berjozin (3.), Dempsey (7.), Daze (8.), Zsamnov (15.). Kapusok: B. Boucher 14 védés/18 lövés, ill. Thibault 34/36

Atlanta Thrashers–New York Rangers 7–4 (1–1, 3–2, 3–1).
G: Kovalcsuk (17.), Herperger (28., 32.), Stefan (39., 47.), McEachern (54., 56. – az utóbbi emberhátrány), ill. Nedved (2.), Lindros (21.), Leetch (36.), P. Bure (41.). K: Dafoe 22/26, ill. Blackburn 18/25