Hirtelen nyert a Montreal

K. J.K. J.
2002.11.21. 22:20
Három nap alatt kétszer intézte el a Montreal a Pittsburghöt, mind a kétszer a hirtelen halálban. A hétfői 54-es partihoz képest szerdán csak öt gólt ütöttek a csapatok, mégis színvonalasabb meccset vívtak, igaz, annyiban feltétlenül megegyezik a két összecsapás, hogy ez is bővelkedett fordulatokban. Jan Hrdina révén 10-ra vezetett a házigazda Penguins, ám Yanic Perreault és Richard Zedník gyors egymásutánban (38 másodperc különbséggel) mattolta az egyébként káprázatosan védő, egyesek szerint élete legjobbját nyújtó Jean-Sebastien Aubint.
Ezt nem kellett volna – a letaglózott Markov (Montreal) gyôztes góllal vágott vissza
Sokat nem kellett várni az egyenlítésre, ismét Hrdina vette kézbe az irányítást, és miután túljárt a csípősérüléssel bajlódó Jose Theodore-t pótló Jeff Hackett eszén, máris 2–2-t mutatott az eredményjelző – nem mellékesen, Mario Lemieux mindkét pittsburghi gólban előkészítőként vett részt.
Hogy a Canadiens nem vitte dűlőre a dolgot a rendes játékidőben, az egyedül Aubinen múlt ("Legalább hat-hét ziccert fogott” – jelentette ki a montreali Joe Juneau), igaz, miután a hosszabbításban Saku Koivu kísérletét felfoghatatlan módon hárította, Andrej Markov csuklólövésénél már tehetetlen volt.
A Canadiens sikerénél jóval nagyobb szenzáció a Columbus diadala, hiszen a Blue Jackets a remek St. Louist fektette két vállra, nem utolsósorban Dave King edző pszichológiájának hála. "Egy perccel a vége előtt időt kértem. Felhívtam a fiúk figyelmét, nehogy megelégedjenek az egy ponttal, különben megint kikapunk” – magyarázta a tréner. No igen, a Columbus három meccset is az utolsó pillanatokban veszített el, egyet meg úgy, hogy a rendes játékidő vége előtt egy perccel még vezetett, ám a hosszabbításban végül alulmaradt. Nos, King taktikája bevált, ezúttal az ellenfélen, vagyis a Blueson csattant az ostor, miután David Vyborny 47.7 másodperccel a dudaszó előtt egyedi módon, estében juttatta a pakkot Tom Barrasso ketrecébe.
Közben a Vancouver egyhuzamban ötödször is győzött (5–3 a Chicago ellen, Markus Näslund két gólt lőtt, és adott egy gólpasszt), a Phoenix meg szokása szerint hátrányból kapaszkodott vissza, igaz, nyerni megint nem tudott. A vendég Dallas Brenden Morrow és Szergej Zubov révén 2–0-ra vezetett az első szünet után, a következő húsz percben viszont az arizonaiak uralták a jeget, Deron Quint, majd a játékrész lejárta előtt egy másodperccel eredményes Danyiel Markov döntetlenre alakította az állást – ezek után kisebb csodával ér fel, hogy a hátralévő huszonöt percben egyik háló sem rezdült meg.

NHL, alapszakasz, 43. játéknap

Phoenix Coyotes–Dallas Stars 2–2 (0–2, 2–0, 0–0, 0–0). Gólszerző: Quint (33. – emberelőny), D. Markov (40.), ill. Morrow (16.), Zubov (17. – ee.). Kapusok: B. Boucher 36 védés/38 lövés, ill. Tugnutt 28/30
Pittsburgh Penguins–Montreal Canadiens 2–3 (1–0, 1–2, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után. G: Hrdina (14., 35. – az első ee.), ill. Perreault (32.), Zedník (33. – ee.), A. Markov (63.). K: J.-S. Aubin 32/35, ill. Hackett 23/25
Columbus Blue Jackets–St. Louis Blues 3–2 (1–1, 0–0, 2–1). G: Sillinger (16. – ee.), Marshall (44. – ee.), Vyborny (60.), ill. Demitra (1.), MacInnis (54.). K: Denis 26/28, ill. Barrasso 17/20
Vancouver Canucks–Chicago Blackhawks 5–3 (2–1, 2–2, 1–0). G: Linden (1.), Cooke (4. – emberhátrány), Morrison (30. – ee.), Näslund (35., 52. – mindkettő ee.), ill. Sullivan (8. – ee.), Daze (31.), Arnason (35.). K: Cloutier 19/22, ill. Passmore 30/35
Florida Panthers–New York Islanders 3–3 (2–1, 1–1, 0–1, 0–0). G: Worrell (12.), Hagman (15.), Vi. Kozlov (33. – ee.), ill. C. Lapointe (2.), Jasin (28. – ee.), K. Jönsson (47.). K: Hurme 39/42, ill. Osgood 21/24

Tv: a New Jersey–New York Rangers meccset a Sport1 pénteken 20.15-től felvételről sugározza