NHL: Dave Andreychuk csúcsa

K. J.K. J.
2002.11.16. 20:07
Most már kijelenthetjük: senki sem jegyez több emberelőnyös találatot Dave Andreychuknál. A Tampa csapatkapitánya pénteken belőtte pályafutása 250. emberfóros gólját, és ezzel megelőzte a legendás Phil Espositót a vonatkozó ranglista élén, ráadásul hamarosan újra ő lesz valamelyik játéknap főszereplője, mert csupán egyetlen egységre van a 600 gólos álomhatártól.
Patrick Roynak rossz napja volt pénteken: néha azt sem tudta, hol a korong
"Elhihetik, rettenetesen nagy erőfeszítésembe került, hogy idáig jussak. Legalább annyiszor vágtak hátba a védők a kapu előtt, mint amennyi emberelőnyös gólt lőttem. De megérte gyötrődnöm, erre az estére sokáig fogok emlékezni” – nyilatkozta az ünnepelt. A 4–2-re legyőzött San Jose immár öt mérkőzés óta nyeretlen, nem véletlen, hogy a két gólt jegyző Patrick Marleau azt mondta: "Jobban szerettem volna, ha egyet sem lövök, viszont a csapat két ponttal gazdagodik.”
És ha már csúcsokról esett szó, következzék egy másik rekorddöntő, Szergej Fjodorov: az orosz jégkorongsport egyik kiemelkedő alakja pályafutása 12. hosszabbításos góljával immár egyedül áll e különleges statisztika élén. Ebből kiderül, csapata, a bajnoki címvédő Detroit keserves kínok közepette jutott hozzá a két ponthoz. A vendég Anaheim Petr Sykora révén megszerezte a vezetést, és csak Brett Hull kivételes lövőtechnikájának köszönhető, hogy a Red Wings egyenlíteni tudott a harmadik harmadban. Aztán jött Fjodorov, még
NHL, alapszakasz, 38. játéknap
Tampa Bay Lightning–San Jose Sharks 4–2 (1–1, 1–0, 2–1). Gólszerzô: Andreychuk (10. – emberelôny), Szvitov (36.), Fedotenko (52.), St. Louis (59.), ill. Marleau (11., 48. – az utóbbi ee.). Kapusok: Habibulin 27 védés/29 lövés, ill. Nabokov 23/27
Edmonton Oilers–St. Louis Blues 5–0 (3–0, 1–0, 1–0). G: Comrie (4.), Carter (11., 29. – az elsô ee.), Reasoner (19., 46. – az elsô ee., a második emberhátrány). K: T. Salo 29/29, ill. Brathwaite 20/25
Atlanta Thrashers–Phoenix Coyotes 1–5 (0–1, 1–4, 0–0). G: Heatley (28.), ill. C. Lemieux (18. – eh.), Amonte (22. – ee.), M. Johnson (23.), Wilson (39.), Briere (39.). K: Nurminen 10/15, a 3. harmadtól Hnilicka 17/17, ill. B. Boucher 24/25
New Jersey Devils–Montreal Canadiens 5–1 (2–1, 2–0, 1–0). G: Langenbrunner (3., 15. – az elsô ee., a második eh.), Gionta (24. – ee.), Brilin (32.), Elias (58. – ee.), ill. Koivu (12.). K: Brodeur 20/21, ill. Hackett 39/44
Chicago Blackhawks–Washington Capitals 2–2 (0–1, 1–1, 1–0, 0–0). G: Housley (37. – ee.), Simon (59. – ee.), ill. Jagr (4.), Lang (39.). K: Thibault 14/16, ill. Kölzig 36/38
Dallas Stars–Colorado Avalanche 4–2 (2–2, 1–0, 1–0). G: Guerin (5. – ee.), Dahlen (11.), Turgeon (22. – ee.), Kapanen (57. – eh.), ill. Vrbata (3.), Sakic (20. – ee.). K: Turco 19/21, ill. P. Roy 18/22
Carolina Hurricanes–Philadelphia Flyers 1–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0). G: Boulerice (6.), ill. Roenick (3.). K: Weekes 27/28, ill. Cechmánek 23/24
Buffalo Sabres–Toronto Maple Leafs 2–3 (1–0, 0–3, 1–0). G: Barnes (16.), Connolly (49.), ill. Renberg (36. – ee.), Mogilnij (37., 40. – az elsô ee., a második eh.). K: Biron 25/28, ill. Belfour 35/37
Detroit Red Wings–Anaheim Mighty Ducks 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 1–0) – hoszszabbítás után. G: B. Hull (46.), Fjodorov (65.), ill. P. Sykora (31.). K: Joseph 25/26, ill. Giguere 43/45
éppen időben – az orosz fenomén 21 másodperccel a hirtelen halál lejárta előtt vágta be a korongot Jean-Sebastien Giguere ketrecébe.
Közben a Phoenix lezárt egy kínos időszakot: három zakó után tudtak ismét győzni az arizonaiak. Az Atlanta felett aratott fölényes, 5–1-es diadal egészen elképesztő módon született meg. Az még hagyján, hogy a Coyotes négy gólt ütött a harmadik harmadban, az viszont már nem akármilyen produkció, hogy előbb 50, aztán meg 32 másodperc leforgása alatt vágott kettőt-kettőt. Szerencsétlen Pasi Nurminen kapust le is cserélték e borzadály után, helyére Milan Hnilicka állt be, aki a harmadik harmadban 17 lövésből 17-et hárított.
A játéknap legváratlanabb eredménye Edmontonban született, ahol a helyi Oilers 5–0-ra kiütötte a Középső csoportot vezető St. Louist – az "olajos” Tommy Salo karrierje 31. shutoutját jegyzőkönyvezte. "Igazság szerint nem töltöttünk valami sok időt a védőharmadunkban, ezért is nagy szó, hogy Tommy megúszta kapott gól nélkül” – heherészett Anson Carter.
Modano mérföldköve

Megszerezte karrierje ezredik pontját az NHL-ben Mike Modano, a Dallas centere. Az amerikai hokis ráadásul gyôzelemmel ünnepelte az estét, miután a Stars 4–2-re elintézte a nagy rivális Coloradót – hôsünk fontos pillanatban, 1–1-es állásnál adta az emlékezetes gólpasszt Ulf Dahlennek. Modano egyébként az ötödik amerikai jégkorongozó, aki eljutott e mérföldkôig, a többieket is beszámítva pedig a hatvannegyedik.