NHL - harmadszor is nyert az Atlanta!

K. J.K. J.
2002.11.14. 20:35
Bekövetkezett az, amire csak kevesen gondoltak: a pocsék Atlanta elmozdult a tabella utolsó helyéről, jelenleg az utolsó előtti pozíció az övé, egy ponttal megelőzve a Buffalót. Ehhez a földöntúli tetthez elsősorban az kellett, hogy a bajnokságot kilenc vereséggel nyitó Thrashers legyőzze a San Jose Sharksot (Vjacseszlav Kozlov a saját kipattanóját értékesítve vágta be a győztes gólt a hirtelen halálban), amelynek szereplése továbbra is az egyik legnagyobb csalódásnak minősül ebben az idényben. Visszatérve a szánalmas atlantaiakhoz: a klub fennállása során másodszor rakott össze hármas győzelmi sorozatot.Még az atlantai csodánál is nagyobb szó talán, hogy szerda este ötgólos vereséget mért a Washingtonra a Dallas – méghozzá a fővárosban. Különös pikantériája e történetnek, hogy az a Bill Guerin lökte meg a Capitals szekerét a lejtőn, aki az ezt megelőző hét fellépésén egyszer sem volt eredményes. Hát most kettőt vágott: 2–1-es Stars-vezetésnél előbb remek egyéni alakítás végén mattolta Olaf Kölziget, majd a második harmad vége előtt egy másodperccel bepréselt még egyet. Brenden Morrow és Jere Lehtinen találatai aztán végképp megtépázták szerencsétlen Kölzig önbizalmát.NHL, alapszakasz, 36. játéknap

Philadelphia Flyers–Florida Panthers 1–1 (0–0, 1–1, 0–0, 0–0). Gólszerző: Brendl (23.), ill. Huselius (39. – emberelőny). Kapusok: Esche 28 védés/29 lövés, ill. Hurme 29/30
Atlanta Thrashers–San Jose Sharks 3–2 (0–0, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után. G: Kovalcsuk (40.), McEachern (51.), Vj. Kozlov (63.), ill. Marleau (25.), Nolan (58.). K: Nurminen 22/24, ill. Nabokov 30/33
Washington Capitals–Dallas Stars 1–6 (0–2, 1–2, 0–2). G: Miller (25.), ill. Young (3.), Turgeon (14.), Guerin (34., 40.), Morrow (42.), Lehtinen (55.). K: Kölzig 29/35, ill. Turco 23/24