Továbbmentek a nagyok

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2002.11.12. 21:41
Pascal Feindounót kétszer is joggal ölelgették társai a Bordeaux–Djurgarden meccsen (Fotó: Reuters/Regis Duviagnau)
A kellemes klímájú Costa del Sol vidékéről érkező, fázós málagaiak úgy megrettentek a lengyelországi időjárás-jelentésektől, hogy a hírek szerint egy mindenre elszánt sarkkutató expedíciónak is elegendő meleg ruhát (meleg sapkákat, takarókat, tollkabátokat stb.) szereztek be az utazás előtt. Edzőjüket, Joaquín Peirót persze még a várható mínuszoknál is jobban aggaszthatta az a tény, hogy otthon mindössze 2–1-es előnyt szereztek az Amica Wrónki ellen. Hogy ez adott esetben mennyire kevés lehet, az rögtön az első negyedóra végén megmutatkozott, Dariusz Gesior góljával ugyanis már a hazaiak álltak továbbjutásra. A spanyol együttes azonban nem ijedt meg a fordulattól: csupán négy perc telt el, amikor a hét végén, az Osasuna ellen győztes gólt szerző Dário Silva egyenlített.
Az uruguayi találatát követően magabiztosabbá vált a Málaga, s a második félidőben a holland Kiki Musampa jól használta ki a védelem megingását, így csapata végül kettős győzelemmel kvalifikálta magát a harmadik fordulóba.
UEFA-kupa

2. forduló, visszavágók: Bordeaux (francia)–Djurgarden (svéd) 2–1 (Feindouno 37., 50., ill. Elmander 73.), továbbjutott: a Bordeaux, 3–1-gyel, Amica Wrónki (lengyel)–Málaga (spanyol) 1–2 (Gesior 16., ill Dário Silva 20., Musampa 72.), tj: a Málaga, 4–2-vel
A többi mérkôzést csütörtökön játsszák.
Kevesebb volt az izgalom a Bordeaux és a Djurgarden összecsapásán, hiszen az amúgy is jóval esélyesebb francia alakulat már az első mérkőzésen, Svédországban egygólos győzemet aratott. Elie Baup vezetőedző így a portugál Pedro Pauletát és Christophe Dugarryt is a kispadra ültet(het)te, a pályán lévők pedig a várakozásoknak megfelelően nélkülük is abszolválták a feladatot. Pascal Feindouno az első félidő hajrájában pecsételte meg a skandinávok sorsát, akik attól fogva sokkal kevesebb hittel futballoztak, bár Sören Akeby mepróbálta cserékkel felrázni csapatát. A guineai légiós a szünet után rövidesen másodszor is eredményes volt, úgyhogy jószerével egymaga rendezte le a továbbjutást, hiszen az odavágón is az ő neve virított az eredményjelzőn. Más kérdés, hogy az újdonsült svéd bajnok és Svéd Kupa-győztes Djurgardennek Johan Elmander révén sikerült szépítenie, ám ennek sok jelentősége már nem volt.

Most gyaníthatóan nem lesz hajigálózás

A két klub megegyezése alapján egyetlen szurkoló sem kíséri el a Fenerbahce csapatát Athénba, a Panathinaikosz elleni, csütörtöki UEFA-kupa-mérkőzésre. Így nem lesz szükség azokra a drákói intézkedésekre, amelyekről néhány nappal ezelőtt állapodtak meg az illetékesek. Akkor még úgy volt, hogy háromezer rendőr biztosítja majd a stadiont és környékét a mérkőzésen. A találkozóra speciális rohamosztagot is kivezényeltek volna. Az október 31-i (1–1-gyel zárult) első meccset megelőzően a stadionba érkező török és görög külügyminisztert is műanyag székekkel, valamint palackokkal dobálták meg. A rendfenntartók időben közbeléptek, így a politikusok biztonságban elfoglalhatták helyüket. Ekkor azonban a két tábor egymás ellen fordult. A dobálózás folytatódott, több vendégdrukker megsérült. A találkozó másnapján sem csillapodtak a kedélyek Isztambulban. A két szurkolótábor ezúttal a város központjában csapott össze, amikor a görögök a repülőtérre indultak. A rendőrkordon ugyan nem engedte egymáshoz közel a drukkereket, de ők – akárcsak a stadionban – ezúttal is megdobálták egymást. Néhányan könnyebben megsérültek.