Újabb hatalmas BVSC-siker

SEBASTIAN TAMÁSSEBASTIAN TAMÁS
2002.11.10. 21:25
Az egyetlen "német a pályán Németh Károly volt, a vendégeknél ugyanis egy kínai, egy fehérorosz és egy svéd játékos állt asztalhoz. Marsi ezúttal is transzban küzdött, pedig Zöögling 70 hellyel előrébb áll a világranglistán, s az sem hangzik rosszul, hogy személyében az idei svéd bajnokság ezüstérmesét köszönthettük. Marsi be is köszönt jó házigazdához illően, a meccs első három pontját fonákkal nyerte, a játszma utolsó menetében pedig négy méterre az asztaltól zsinórban öt fonákbombával ébresztette rá a svédet, hogy baj lesz.
ETTU-kupa, nyolcaddöntô
Férfiak. BVSC–TTC Müller-Munscheid (német) 3:1
Marsi–Zöögling 3:1 (9, –10, 2, 14), Varga–Scsetyinyin 2:3 (11, 5, –4, 9,–10, –4), Németh–Kao Vei 3:2 (9, –9, 8, –8, 7), Varga–Zöögling 3:1 (–8, 12, 6, 11)
A harmadik szettben a magyar 0:2-ről fordított 11:2-re, aztán a negyedikben csak óriási küzdelemben tudott nyerni, de megvolt az első bravúros győzelem.
Vargának óriási türelemre lett volna szüksége a világ egyik legjobb védőjátékosa, a fehérorosz Scsetyinyin (a világranglista 66. helyezettje) ellen. A 32 éves "rutinos róka” szép lassan felőrölte a magyart. A negyedik játszmában Varga két meccslabdájánál a fehérorosz előbb leheletfinom csuszát, majd hálóról lecsorgót ütött, miután Varga (és a közönség) idegei szanaszét szakadtak.
Kao Vei a kínai ranglista 25. helyezettje, ami felér egy Eb-titulussal, de ez nem zavarta különösebben Némethet, és egy ötszettes drámában újból vezetéshez juttatta a BVSC-t. Vargának is fél szettre volt szüksége, hogy kikerüljön az előző meccs hatása alól, azután egyre jobban játszott, és csodás győzelmével a magyar együttes újabb sztárcsapatot búcsúztatott.
Sztárcsapat ide vagy oda, meg kellett mutatni, miért is volt a BVSC az előző évadban az ETTU-kupa bronzérmese.