Tizenkettedszer bajnok a Rosco

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
2002.11.10. 21:17
Rosco SE–Eiler-Szántó Építők SC5–1 (3–1)Népliget. V: Ilkei G., Krichenbaum G.ROSCO: Bordás – Riedl, Losonci Z., Márki, Langer, FICZURA, Strausz, Ficzere Zs., KOSÁRSZKY 2, Losonci I. 1, Losonci Gy. 2. Cs: KELEMEN, Ficzere G., Vaskó Attila, Tolnai. Játékos-edző: Ficzere ZsomborÉPÍTÔK: HERMANN – Love, LÖSCHNIG V. 1, Kovács P., Horváth A., KONORÓT, Wesselényi, Kőrös, Hulitza, Babics, Löschnig T. Cs: Zsoldos G., Zsoldos A., Medveczky. Edző: Balázs LajosKiállítva: Tolnai (59. perc)A párharc nyertese: a Rosco (2–0)A 2002. évi bajnok Rosco együttese: Bordás Zsolt, Tápai Tibor (kapusok), Ficzere Gábor, Ficzere Zsombor, Ficzura Ferenc, Kelemen László, Kosárszky Norbert, Langer Tibor, Losonci György, Losonci Imre, Losonci Zoltán, Márki Róbert, Riedl Zsolt, Strausz György, Tolnai Attila, Vaskó András, Vaskó Attila (mezőnyjátékosok)
Mestermérleg
Ficzere Zsombor: – Szépen helytállt a csapat, fizikailag és szellemileg is sikerült egységet teremteni. Az egész évi munkánk kamatozott, az idényben csak egyszer veszítettünk az Építôk ellen.
Balázs Lajos: – Egyértelmű volt a Rosco fölénye ebben az évben, hat egymás elleni találkozónkbôl ötöt nyert. Csak gratulálni tudok, ez a szezon az övék volt.
Az egész évben remek formának örvendő Roscót a bajnoki finálé, második mérkőzésén sem tudta megszorítani az Építők, így nem volt szükség az esetleges harmadik mérkőzésre az aranyérem megszerzéséhez.
A Rosco már a 8. percben vezetést szerzett Losonci György révén, aki egy kiskornert követően talált a hálóba. Büntetőből Löschnig Viktor egyenlített a 19. percben, ám ezt követően már csak a Rosco szerzett újabb gólokat. Az első félidőben még kettőt, a másodikban pedig azok után növelte kétszer is előnyét, hogy az 59. percben szándékos szabálytalanság miatt kiállították Tolnai Attilát. Vagyis nem lehet vitás, megérdemelten nyerte meg az idei bajnokságot a Rosco, összességében tizenkettedszer akasztottak aranyérmet játékosai nyakába.