Ausztria: Rangadót vesztett a Sturm

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2002.11.10. 21:55
Címkék
T-Mobile Bundesliga
A 18. forduló záró mérkôzésén: Pasching–Sturm 2–0 (Glieder 68., 92. – az elsôt 11-esbôl)
Az élcsoport: 1. Austria 43 pont, 2. Pasching 31, 3. Sturm 26 (17)
T-Mobile Bundesliga
A 18. forduló záró mérkôzésén: Pasching–Sturm 2–0 (Glieder 68., 92. – az elsôt 11-esbôl)
Az élcsoport: 1. Austria 43 pont, 2. Pasching 31, 3. Sturm 26 (17)
Nem tudott előrelépni a tabellán, ráadásul 17 (!) pontra leszakadt a listavezető Austriától a harmadik helyen állomásozó Sturm. A grazi együttes, kezdőcsapatában Szabics Imrével, kispadján, majd a 69. perctől együttesében Korsós Györggyel, 2–0-ra kikapott a második Paschingtól. A nem túl színvonalas összecsapás első félidejében Szabics hibázta el a legnagyobb helyzetet, amikor a 44. percben a sarok mellé helyezett.
A fordulás után beleerősítettek a hazaiak, Kuljic révén előbb egy lesgólt szereztek, majd a Mühlbauer visszahúzásáért megítélt büntetőt értékesítő Gliedernek köszönhetően már szabályos találatot is elértek. A második Pasching-gólnak is az előbbi kettős volt a főszereplője: Mühlbauer beadásából Glieder fejjel állította be a végeredményt.
"Volt egy helyzetem az első félidő végén, ha azt berúgom, akkor talán más a vége – kesergett Szabics Imre. – Így kikaptunk kettő–nullára, és egy szót sem szólhatunk, mert a fordulás után borzasztóan játszottunk. Nagyon nehéz sorozatban vagyunk, az UEFA-kupában is helyt kell állnunk, talán egy picit túlterheltek vagyunk. Célunk, hogy a bajnokság végén a második-harmadik helyen végezzünk, ezért jó lett volna egy ikszet elérni a Pasching otthonában, de fontosabb, hogy majd a végén megelőzzük ezt a csapatot.”
Legfrissebb hírek

Kerkez Milost szerződtette a Liverpool; Veszekedések, hisztik és hergelések tarkítják a klubvilágbajnokságot

E-újság
1 órája

Nem leszel egyedül, három a magyar igazság! – Szöllősi György jegyzete

Angol labdarúgás
1 órája

Kerkezológia dióhéjban – Thury Gábor publicisztikája

Angol labdarúgás
1 órája

Pénteki sportműsor: medencében a magyar férfi vízilabda-válogatott; sorsolnak a kézilabda BL-ben

Minden más foci
1 órája

Fordított az Al-Ain, a Vidad pont nélkül búcsúzott a klubvilágbajnokságtól

Klub-vb
2 órája

A Manchester City öt gólig meg sem állt a Juventus ellen!

Klub-vb
2 órája

Magyar éremeső a katonai világbajnokságokon

Egyéb egyéni
2 órája

Nincs meg a spanyolok tizedik U19-es Eb-címe, a hollandok öngóllal győztek a döntőben

Minden más foci
3 órája
Ezek is érdekelhetik