Időben ébredt a Barcika

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2002.11.02. 22:54
Igazi nemzetközi alakulatot látott vendégül a Vegyész RC: az osztrák bajnokságban jelenleg nyolcadik helyen álló SK Zadruga három szlovén, két szlovák és egy horvát játékost foglalkoztat, ráadásul szlovák az edzőjük is. A CEV-kupa előselejtezőjének első mérkőzésén a hazaiak háromjátszmás győzelemre készültek, és ezen belül minél több pontot akartak elérni. Ennek érdekében alaposan ráhangolódtak az összecsapásra, és megszerezték az osztrák gárda három legutóbbi bajnoki találkozójának videofelvételét.
Vitalij Morozov (háttal) 25 pontja nagyon kellett a Kazincbarcika feltámadásához
A vendégek korelnöke, a 33 esztendős szlovák Chocholak két remek blokkjával és egy helyezett ütésével kezdődött a mérkőzés, a barcikaiak nyitásrontásban "jeleskedtek”. Az osztrákok meglepték a Vegyészt, felettébb jól nyitottak, és a széleken keményen fejezték be támadásaikat. A hazaiak hátrányukat igyekeztek ledolgozni, vezetniük azonban az első játszmában egyszer sem sikerült…
A második játszma Morozov magánszámával kezdődött, ám a hárompontos előnyből pillanatok alatt hátrány keletkezett, miközben Jánosi még egy óriási ziccert is a pályán túlra bombázott. Hafner jól helyezett labdákat zúdított a barcikai térfél üresen hagyott sarkaiba, és az első technikai időnél már a vendégeknél volt a vezetés. Tóth Gábor hozta fel csapatát, nyitásaival sikerült tartani a lépést az osztrákokkal. Az viszont feltűnt, hogy a Vegyész csak a széleken igyekezett eredményt elérni, középen szinte nem is tett kísérletet pontszerzésre. Morozov, illetve Chocholak járt élen a termelésben, ugyanakkor a barcikaiak továbbra is elképesztő hibaszázalékkal szerváltak. Szerencsére Morozovnak nem remegett meg a keze a hajrában, és egy ügyes csuklómozdulattal sikerült a játszmahátrányt kiegyenlíteni.
A harmadik szettben a horvát center, Szasa Durics köszönt be kétszer is, és ezt a különbséget nyolcig tartották a vendégek. A második technikai időnél – Morozov jóvoltából –viszont már kétpontos barcikai vezetést mutatott az eredményjelző. Feljavult a Vegyész sáncmunkája, közben Durics nyitása mellbe találta Bencsiket, és a liberó a parketten landolt. 20:19-nél a vendégek két egyszerű labdát vétettek, majd két remek barcikai blokk zárta le a játszmát. A negyedik felvonásban, 4:4 után megléptek az osztrákok, és állandósulni látszott három-négy pontos vezetésük. Csakhogy Tóth Gábor szerváival hatalmas fordulat következett be, a Vegyész tizenegynél utolérte ellenfelét, és még rá is vert öt pontot! Ekkor minden bejött, a másik oldalon viszont semmi sem sikerült. A zsinórban elért kilenc pont padlóra küldte a Zadruga együttesét, játékosaiból elpárolgott a hit és az önbizalom, és a folytatásban már csak a statiszta szerepe maradt a vendégeknek. A Vegyész RC azonban rosszul tenné, ha máris elkönyvelné a továbbjutást.

Mestermérleg

Daniel Oravec: – Úgy indultunk, mint egy rosszul tervezett hengermalom, amelynek a motorja későn éri el az üzemi hőfokot. Szerencsére még időben felvettük a ritmust, a magunk javára fordítottuk az állást, és a végjátékban rá tudtuk erőltetni akaratunkat ellenfelünkre.
Vladimir Pridal: – Kifejezetten izgalmas, jó színvonalú és küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. Az első és a második játszmában teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a barcikaiaknak, a harmadiktól kezdve azonban kidomborodott a hazaiak nagyobb tudása. Igazi profi csapattól kaptunk ki, de nincs okunk a szégyenkezésre, hazai környezetben megpróbálunk javítani.