NB I B - Emlékezetes stadionavató: Nyíregyháza-Celldömölk 3-1

A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2002.09.21. 21:09
GÓLSZERZÔGyőri a 25. percben Turóczi bal oldali szöglete után 15 méterről lőtt kapura, első kísérlete a védőkről lepattant, másodjára viszont nyolc méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Csernijenko a 29. percben Bábik jobbról középre gurított labdáját négy méterről a jobb alsó sarokba passzolta (2–0). Csernijenko az 50. percben Szabó II Zsolt bal oldali beadását követően öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (3–0). Csernák a 74. percben Takács Szilárd átadásából 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (3–1)SÁRGA LAPSzöllősi (Kádárt akasztotta) a 45. percbenSZÖGLETARÁNY: 14:2 (7:2)Még nem fejeződött be százszázalékosan a nyíregyházi stadionrekonstrukció, de a szurkolók számára ezen a mérkőzésen már megnyitották az igazán impozáns, 3200 néző befogadására képes új lelátót, melynek hivatalos átadása valószínűleg két hét múlva lesz.A piros-kék műanyag székeken helyet foglalók kezdettől fogva hazai fölényt láthattak, miközben a celldömölki védők hajmeresztő hibákat vétettek. Latyák Tamás rosszul eltalált felszabadítása eredményezte azt a szögletet, amelyből a hazaiak megszerezték a vezetést az addig is nagyon agilis, és volt csapatának gólt szerző Győri Zoltán révén. Az újabb találatra sem kellett sokat várni, a hazaiak másik gólfelelőse, Ruszlan Csernijenko is eredményes tudott lenni, majd az ukrán támadó percek múlva újabb gólt szerezhetett volna, de Baji Tamás belevetődött a lövésbe. A kétgólos hátrány tudatában sem sokszor lendült támadásba a Vas megyei alakulat, igaz Jáger Sándor révén még így is szépíthetett volna a Celldömölk. A második félidőben hamar jött az újabb hazai találat: Csernijenko mintaszerűen érkezett Szabó II Zsolt beadására. A háromgólos különbség túlságosan is megnyugtatta a nyíregyháziakat, erre ráéreztek a vendégek, akik cserejátékosaik révén már gyakrabban okoztak veszélyt, Csernák József pedig a szépítő találatot is megszerezte. A hajrában tíz emberre fogyatkozott a vendéggárda, Szöllősi Róbert sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, és edzője ekkorra már mindhárom cserelehetőségét kihasználta. Ezt az esélyt már nem tudták kihasználni a piros-kékek, bár az utolsó negyedórában ismét nagy fölényben játszottak.MESTERMÉRLEGKis Károly: – Helyenként látványos játékkal teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.Horváth Tamás: – Az első félidőben fegyelmezetlenségekből gólokat kaptunk, így a Nyíregyháza megérdemelten nyert.