Udvariasak voltak a MÁV-osok - Diósgyőr-Szolnok3-2

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2002.09.06. 21:30
DIÓSGYŐRI VTK-SZOLNOKI MÁV 3-2 GÓLSZERZÔVámosi a 23. percben szabadrúgásból 24 méterről, félmagasan lőtt a bal sarokba (1–0). Binder a 42. percben, 14 méterről hatalmas erővel bombázott a kapu jobb oldalába (2–0). Oláh a 47. percben 21 méterről lőtt a bal felső sarokba (2–1). Rob az 50. percben szöglet után közelről továbbított a kapu bal oldalába (3–1). Lipták a 62. percben, formás akció végén hat méterről helyezett a jobb alsó sarokba (3–2) SÁRGA LAPAntal (felvágta Sándort) az 51., Sándor (felvágta Németh Gyulát) a 60. percben SZÖGLETARÁNY: 6:1 (1:0)A forduló egyik izgalmasnak ígérkező mérkőzését rendezték pénteken Miskolcon. A hazai csapatnak, a DVTK-nak volt miért hajtania, hiszen a bajnokságban jól kezdő csapat Szombathelyen kikapott, így a Szolnok ellen a hazai pályán illett visszaszerezni a tekintélyt. Ráadásul a csapatnak most van remek lehetősége arra, hogy viszszacsalogassa a köztudottan futballt kedvelő közönségét a lelátóra.A diósgyőriek úgy kezdtek, ahogy azt Pajkos János ígérte: azonnal letámadták ellenfelüket, magukhoz ragadták a kezdeményezést és nyomasztó mezőnyfölényt harcoltak ki. A pályán egyirányú forgalom alakult ki, a Tisza-partiak tevékenysége csak a rombolásra szorítkozott. A DVTK folyamatosan rohamozta ellenfele kapuját, Vladimir Csirics több esetben is igazolta jó formáját, csak ő mentette meg csapatát a kapott góltól. A piros-fehérek sokat futottak, jól váltogatták a széleket, rendre a hátvédek mögé kerültek, és lélektanilag a legjobb pillanatban a félidő hajrájában növelték előnyüket. A pályán zajló eseményeket hűen tükrözi, hogy Nagy Zoltánnak az első negyvenöt perc alatt egyszer sem kellett vetődnie. A szünet után aztán egy remekül eltalált lövésből gyorsan szépített a Szolnok, de a válasz sem váratott magára sokáig. A találat után még keményebb lett a játék, a vendégek ugrásszerűen feljavultak és egy szépen felépített kigurigázós támadás végén újból szorossá tették az állást. Izgalom magyar pályákon, ritkán látható nagy iram, lüktető és változatos játék jellemezte a második játékrészt, és a hazaiak a rászolgáltak a győzelemre. MESTERMÉRLEGPajkos János: – A szoros eredmény ellenére is igyekeztünk kiszolgálni szurkolóinkat. A mérkőzést magunknak tettük nehézzé, mert helyzeteinkből igen keveset használtunk ki. Megérdemelten nyertünk.Vágó Attila: – A hazai együttest túlságosan tisztelve gyáván kezdtünk, és ennek ittuk a levét. A DVTK az első félidei kiváló teljesítményével megérdemelte a győzelmet.