GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2002.09.05. 20:21
Országos bajnokság
(Campeonato Brasileiro)

Alapszakasz, 8. forduló: Vasco–Atlético MG 1–2 (Cadu 21., ill. Mancini 22., Kim 64.), Flamengo–Fluminense 5–2 (Athirson 12., Zé Carlos 18., Liédson 58., Iranildo 68., Fábio Baiano 78., ill. César 1., Roni 91.), Palmeiras– Coritiba 2–2 (Fabiano Eller 25., Munoz 78., ill. Lima 39., Da Silva 45.), Cruzeiro–Sao Paulo 3–1 (Marcelo Ramos 24., Luizao 48., Fábio Júnior 86., ill. Luis Fabiano 72.), Atlético PR–Botafogo 2–0 (Alex Mineiro 62., Dagoberto 67.), Paysandu–Corinthians 0–1 (Fábio Luciano 11.), Bahia–Paraná 3–2 (Nonato 50., Gil Baiano 55., Daniel 74., ill. Maurílio 58., Márcio 83.), Gama–Ponte Preta 0–0, Sao Caetano–Guarani 2–1 (Adaozinho 44. – 11-esbôl, Somália 56., ill. Émerson Ávila 69.). A Portuguesa–Internacional és a Santos–Vitória mérkôzés lapzártánk után ért véget.
Az élcsoport: 1. Atlético PR 16 pont (14–4, 7 mérk.), 2. Sao Paulo 16 (15–10), 3. Juventude 16 (8–3, 7)

Ôrségváltás történt az országos bajnokság élén, ugyanis az eddigi listavezető Sao Paulo egy meglepően egyoldalú összecsapáson alulmaradt a Cruzeiróval szemben, miközben a bajnoki címvédő Atlético PR könynyedén fektette két vállra a nem túl acélos Botafogót, és jobb gólkülönbségének köszönhetően az élre ugrott.
Az eddig remeklő paulisták ahhoz a Cruzeiróhoz látogattak, amely a hatodik mérkőzésére készült Wanderley Luxemburgo vezetésével, de amelynek az előző öt öszszecsapásából mindössze egyszer, a táblázat alsó régiójának lakója, a Bahia ellen sikerült győznie. A számukra kedvezőtlen előjelek ellenére a hazaiak nagyon bátran játszottak, és a félidő derekán meg is szerezték a vezetést Marcelo Ramos fejesével, nem sokkal a fordulás után pedig Luizao duplázta meg az előnyt egy újabb fejessel. A Sao Paulo csak ekkor ébredt fel Csipkerózsika-álmából, viszont a szépítéséhez a játékvezető jóindulatára is szüksége volt, mert Luis Fabianónak a kapuban landoló lökete előtt csapattársa, Reinaldo kézzel ért bele a labdába. A Belo Horizonte-iek reklamálás helyett inkább megszilárdították a védelmüket, majd a hajrában, amikor a Sao Paulo már teljesen kitámadott, egy ellenakció végén Fábio Júnior végleg eldöntötte a három pont sorsát.
A játéknap legjobban várt összecsapása a Fla–Flu rangadó, azaz a Flamengo és a Fluminense közti összecsapás volt. A két ősi riói rivális mostani mérkőzésének külön pikantériát adott, hogy a nyáron a Flu éppen a Fla elől happolta el Romáriót, igaz, az ő jelenléte ezúttal nem befolyásolta az eredményt, ugyanis elvétve találkozott a labdával, és amikor találkozott – a 76. percben tizenegyest rúghatott – akkor is rontott – a lécre lőtte a labdát. A vendégek Romário "étvágytalansága” ellenére már az első percben bevették Júlio César kapuját, azonban válaszként ötöt kaptak, így hiába foglalták keretbe a mérkőzést egy utolsó percben elért góllal, a győztes kiléte egy pillanatig sem volt kétséges.